Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Błanik: Jest intensywnie, ale współpraca układa się bardzo fajnie

poniedziałek, 17 stycznia 2022 10:15 / Autor: Damian Wysocki
Błanik: Jest intensywnie, ale współpraca układa się bardzo fajnie
fot. Korona Kielce
Błanik: Jest intensywnie, ale współpraca układa się bardzo fajnie
fot. Korona Kielce
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielc rozpoczynają drugi tydzień treningów w zimowym okresie przygotowawczym. W środę rozegrają sparing z Puszczą Niepołomice.

W sobotę zespół rozegrał wewnętrzny sparing na stadionie przy ulicy Kusocińskiego.

– Na pewno te dni były bardzo intensywne. Wróciliśmy do treningów w poniedziałek, we wtorek mieliśmy testy wydolnościowe, więc obciążenie z dnia na dzień wzrastało. W środę i czwartek czekały na nas dwie jednostki treningowe na boisku, rano oraz po południu. Nie jest łatwo, ale ta dobrze wykonana praca pozwoli nam, aby w lidze było łatwiej – powiedział Dawid Błanik, skrzydłowy kieleckiej drużyny, cytowany przez stronę internetową klubu.

Zawodnicy mieli okazję, aby poznać metody treningowe Leszka Ojrzyńskiego.

– Wszyscy wiedzą, że drużyny, które prowadzi trenują bardzo intensywnie. Tak jest od początku. Pierwszy tydzień był intensywny i współpraca układa się bardzo fajnie. Już zaczynają się pojawiać zarysy tego, jak chcemy grać. Jednak przed nami bardzo długa droga do pierwszego meczu w lidze – wyjaśniał Dawid Błanik.

W środę „żółto-czerwoni” rozegrają pierwszy sparing. Na stadionie przy ulicy Kusocińskiego zmierzą się z Puszczą Niepołomice.

– Chcemy przede wszystkim wybiegać to spotkanie. Wynik nie będzie najważniejszy. Każdy chce wygrać, ale podczas sparingów wynik to sprawa drugorzędna. Są po to, aby realizować zadania i zachowania, które zada nam trener na dany mecz. Najważniejsza będzie liga i rezultaty, które będziemy w niej zdobywać – skwitował Dawid Błanik.

Środowy sparing z Puszczą rozpocznie się o godz. 16.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO