Drabik najlepsza w prestiżowym Memoriale

sobota, 12 września 2015 18:35 / Autor: Damian Wysocki

Sandra Drabik z Kick-Boxingu Soma Gym Kielce wygrała 32. Międzynarodowy Turniej im. Feliksa Stamma w kategorii do 51 kg. W finale kielczanka pokonała Ceire Smith z Irlandii.

Sandra Drabik w drodze do finału pokonała Holenderkę Alicje Holzken, a półfinale turnieju nie dała szans Annie Alimardanowej z Azerbejdżanu.

W wielkim finale kielczanka okazała się lepsza od Ceire Smith z Irlandii.

Międzynarodowy Turniej im. Feliksa Stamma organizowany jest od 1977 roku. Większość z pooszególnych edycji odbyła się w Warszawie. Memoriał rozgrywany jest na cześć wybitnego polskiego trenera Feliksa Stamma, który wychował tuzy polskiego boksu m.in. Jerzego Kuleja, Tadeusza Chyłę czy Leszka Drogosza.

Na przestrzeni lat turniej wygrywały takie gwizdy jak Lennox Lewis czy Aleksandr Powierkin.

Zwycięstwo w turnieju to kolejny skuces Sandry Drabik, która w czerwcu sięgnęła po srebrny medal I Igrzysk Europejskich rozgrywanych w Baku.

Po tym sucesie rozmawialiśmy z bokserką. Wywiad z Sandrą Drabik znajduje się TUTAJ