Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM
Magazyn EURO 2020

SPORT

Drabik wygrała prestiżowy turniej w Czechach

sobota, 08 maja 2021 18:27 / Autor: Damian Wysocki
Drabik wygrała prestiżowy turniej w Czechach
Drabik wygrała prestiżowy turniej w Czechach
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Boksująca w kategorii do 51 kilogramów, kielczanka Sandra Drabik wygrała mocno obsadzoną 51. edycję Grand Prix w czeskim Uściu nad Łabą. 

33-latka, która za niespełna miesiąc powalczy w Paryżu o kwalifikację olimpijską, stoczyła za naszą zachodnią granicą cztery walki.

W pierwszej rundzie pokonała Hiszpankę Laurę Fuertes. W ćwierćfinale przed czasem rozprawiła się z Węgierką Hajnalką Sipos. W półfinale zwyciężyła Niemkę Maxi Klotzer. W finale, po niezwykle zaciętym pojedynku, pokonała 3:2 Mongołkę Lutsaikhan Altantsetseg.

– Stoczyłam cztery walki, ale ta finałowa była najcięższa. Rywalka była wymagająca. To były szachy na pięści. Zmęczenie narastało. Jest wygrana i to jest najważniejsze. Mam nadzieję, że to dobry prognostyk przed zbliżającymi się kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich. Forma zdecydowanie rośnie, nie tylko fizyczna, ale też psychiczna, a to cieszy najbardziej. Ten ostatni turniej kontrolny pokazał, że wszystko idzie w dobrym kierunku – powiedziała Sandra Drabik.

Kielczankę dzieli jedna wygrana od wywalczenia przepustki na igrzyska w Tokio. Europejski turniej kwalifikacyjny zostanie wznowiony na początku czerwca w Paryżu – wedle dotychczasowej drabinki [ubiegłoroczna rywalizacja w Londynie została wstrzymana ze względów epidemicznych – przyp. red.]. W ćwierćfinale Sandra Drabik zmierzy się z Charley Davison.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO