Emocjonująca końcówka w Kielcach. Minimalna porażka Akademików

sobota, 13 stycznia 2024 18:50 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Koszykarze UJK Kielce przegrali u siebie 84:86 z KK UR BOZZA Kraków w 17. kolejce 2. Ligi Mężczyzn.

Zawodnicy z Krakowa przyjechali do Kielc jako zdecydowani faworyci i jeden z liderów w tegorocznym sezonie. Pierwsza kwarta była niezwykle wyrównana, ale zakończyła się czteroma punktami przewagi gości. W kolejnej części gry, krakowianie odskoczyli na nawet dziewięciopunktowe prowadzenie. Ostatecznie, na przerwę kielczanie schodzili przy stanie  46:50.

W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszli podopieczni Rafała Gila. Po kilku minutach trzeciej kwarty wyszli na prowadzenie. Wyrównany przebieg spotkania doprowadził do emocjonującej końcówki. Na 18 sekund przed końcem goście prowadzili 84:82, a w posiadaniu piłki byli Akademicy. Po indywidualnej akcji Wojciecha Pisarczyka zawodnicy UJK Kielce wyrównali, a na zegarze zostało zaledwie 11 sekund. Niestety, tuż przed końcową syreną graczom gości udało się wyjść na prowadzenie. Rzut za trzy Jakuba Lewandowskiego w ostatniej sekundzie meczu okazał się niecelny.

Punkty dla UJK Kielce: Wojciech Pisarczyk – 17; Jakub Lewandowski – 14; Piotr Łosiak, Oskar Lesisz –13; Dzmitry Makhnach – 10; Piotr Osiakowski – 7; Igor Wierzbicki, Dominik Wesołek – 4; Norbert Cygan – 2.

Kolejny mecz zawodnicy UJK Kielce zagrają 17 stycznia na wyjeździe z Niedźwiadkami Chemart II Przemyśl. Początek spotkania o godzinie 17.