Giemza realizuje swój plan

wtorek, 04 stycznia 2022 11:28 / Autor: Damian Wysocki

Maciej Giemza, motocyklista Orlen Teamu, zajął 25. miejsce na trzecim etapie Rajdu Dakar.

Ze względu na trudne warunki pogodowe, organizatorzy musieli zmienić plany i zrezygnowali z etapu maratońskiego. We wtorek zawodnicy rywalizowali w okolicach Al Qaysumah. Skrócono jednak odcinek specjalny z 368 do 255 kilometrów.

Najszybciej pokonał go Portorykańczyk Joaquim Rodriguez, który potrzebował na to 2 godzin 34 minut i 41 sekund. Na podium uplasowali się Australijczyk Toby Price i Amerykanin Mason Klein.

Maciej Giemza uzyskał 25 czas. Do zwycięzcy stracił 10 minut i 57 sekund.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Brytyjczyk Sam Sunderland, który o cztery sekundy wyprzedza Francuza Adriena van Beverena.

Maciej Giemza przesunął się z 37. na 33. pozycję. Do lidera traci 1 godzinę 24 minuty i 21 sekund.

W środę zawodnicy przejadą 707 kilometrów z Al Qaisumah do Rijadu, w tym 465 kilometrów odcinka specjalnego.