[III Liga] Czarni i KSZO punktują, Star z drugą porażką z rzędu

niedziela, 01 października 2023 20:30 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

Po 10. kolejce rozgrywek III Ligi mieszane uczucia mogą mieć świętokrzyscy kibice. Czarni wygrali u siebie 6:1 z KS Wiązownica, Star przegrał 1:2 w Ożarowie z Avią, a KSZO zremisował 2:2 w Nowym Targu.

W pierwszym meczu kolejki zawodnicy z Połańca chcieli zmazać plamę sprzed tygodnia. Przypomnijmy, że w 9. kolejce ulegli na wyjeździe Avii Świdnik 2:6. Podopieczni Michała Szymczaka zareagowali na porażkę najlepiej jak mogli. W starciu z KS-em Wiązownica do przerwy prowadzili 2:1 po bramkach Bartłomieja Wiktora oraz Adriana Gębalskiego. W drugiej części gry gospodarze zdobyli jeszcze cztery bramki, których autorami byli Konrad Guca, Michał Banik, Konrad Misztal i Oskar Łąk.

Czarni Połaniec - KS Wiązownica

6:1 (2:1)

19’ Wiktor, 38’ Gębalski, 45’ Guca, 48’ Banik, 64’ Misztal, 89’ Łąk - 34’ Rak

Czarni: Wieczerzak - Misztal (65’ Załucki), Bakowski, Bawor, Smoleń, Banik (65’ Łąk), Wiktor (65’ Wójcik), Chmielowiec, Guca, Mucha (72’ Płużek), Gębalski (78’ Sumara).

Wiązownica (wyjściowy): Zając - Tonia, Cieśla, Tabor, Bacza, Serafin, Kasia, Janiczak, Michalik, Rak, Musik.

Do Ożarowa na spotkanie ze Starem przyjechała Avia Świdnik. Wynik tego pojedynku otworzył w 50. minucie zawodnik gospodarzy Marcin Wcisło. Kolejne bramki zdobywali jednak goście za sprawą dubletu Adriana Paluchowskiego.

Star Starachowice - Avia Świdnik

1:2 (0:0)

50’ Wcisło - 79’, 85’ Paluchowski

Star: Lipiec - Styczyński (81’ Zając), Jagiełło, Bracik, Majdenewycz (87’ Palonek), Mikos (60’ Handzlik), Kośmider (60’ Kot), Puton, Duda, Wcisło, Śliwiński.

Avia: Grabowski - Zagórski, Kursa, Dobrzyński, Rozmus, Kalinowski (46’ Zając), Kafel (81’ Bielka), Popiołek (72’ Ahmedov), Małecki, Rąk (52’ Białek), Paluchowski.

Punkt z wyjazdu na Podhale przywieźli natomiast zawodnicy KSZO. Ostrowczanie dwukrotnie doprowadzali do remisu, ostatni raz w piątej minucie doliczonego czasu gry gdy Łukasz Mazurek I ustalił wynik spotkania na 2:2. Cały mecz w drużynie gospodarzy rozegrał wypożyczony z Korony Kielce bramkarz Jakub Osobiński.

Podhale Nowy Targ - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

2:2 (1:0)

37’, 72’ Antkowiak - 53’ Pisarek, 90+5’ Mazurek I

Podhale: Osobiński - Jakubowski, Nakrosius, Kawula, Michota, Turek, Tymosiak, Purcha (90’ Niedziałkowski), Rubiś, Grzebieluch (65’ Płatek), Antkowiak.

KSZO: Klon - Jarzynka, Orlik, Zimnicki (65’ Zdyb), Brągiel (65’ Lis), Mazurek I, Mężyk, Domagała (89’ Żebrowski), Kołoczek, Szynka (89’ Lipka), Pisarek (69’ Mazurek II).

Texom Sokół Sieniawa - Wisłoka Dębica 3:1

Wiślanie Jaśkowice - Garbarnia Kraków (odwołany z powodu złego stanu boiska)

W najbliższy piątek (6 października) Star wybierze się na mecz z KS Wiązownicą (godz. 18.00). Reszta spotkań zostanie rozegrana dzień później. KSZO podejmie na własnym obiekcie Świdniczankę (16.00), natomiast Czarni zagrają w Białej Podlaskiej z Podlasiem (19.00).