[III liga] Nieudana kolejka drużyn z regionu

poniedziałek, 14 sierpnia 2023 08:00 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W drugiej kolejce III ligi porażki zanotowały wszystkie ekipy z województwa świętokrzyskiego. Beniaminka ze Starachowic 0:1 pokonała Świdniczanka, KSZO 1929 Ostrowiec przegrał u siebie 1:2 z Avią Świdnik, a Czarni Połaniec ulegli 2:3 w wyjazdowym starciu z Siarką Tarnobrzeg.

W sobotnie popołudnie Star Starachowice pojechał do Świdnika na mecz z innym beniaminkiem - Świdniczanką. Po niewiele ponad pół godzinie gry strzałem głową piłkę do siatki starachowiczan skierował Michał Paluch. Jak się okazało była to jedyna bramka w tym spotkaniu.

KS Świdniczanka Świdnik - Star Starachowice

1:0 (1:0)

31’ Paluch

KS Świdniczanka Świdnik: Socha - Futa, Pielach, Ptaszyński, Nawrocki (74’ Szymala), Kotowicz, Sikora (83’ Kutyła), Morenkov (86’ Kompanicki), Czułkowski, Paluch, Zuber.

Star Starachowice: Lipiec - Majdenewycz, Jagiełło, Bracik, Persona (70’ Mikos), Puton (75’ Hajduk), Duda, Handzlik (70' Stefański), Wcisło, Gębka (53’ Kośmider), Śliwiński (70’ Palonek).

Czerwona kartka: 90+1’ Bracik (Star)

KSZO w drugiej kolejce podejmował na swoim stadionie Avię Świdnik. Bramkę na wagę trzech punktów dla gości z Lubelszczyzny zdobył były gracz „Hutników” Bartłomiej Kafel. Przypomnijmy, że w ostatniej rundzie w barwach ostrowczan pomocnik rozegrał 15 ligowych spotkań.

W 64 minucie w zespole Avii Świdnik na boisku pojawił się Adrian Bielka. Wypożyczony do końca obecnego sezonu z Korony Kielce zawodnik zadebiutował tym samym w nowym zespole.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Avia Świdnik

1:2 (1:1)

38’ Lis - 28’ Rak, 48’ Kafel

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski: Kot - Jarzynka, Orlik (80’ Mężyk), Zimnicki (46’ Zdyb), Brągiel (55' Szynka), Mazurek I, Nawrot, Domagała, Kołoczek, Lis (55' Mazurek II) Lipka (55 Żebrowski).

Avia Świdnik: Grabowski - Midzierski, Kursa, Mykytyn, Kafel (64’ Bielka), Uliczny (78’ Akhmedov), Drozd, Kalinowski (58’ Rozmus), Rak (64’ Popiołek), Małecki (78’ Dobrzyński), Paluchowski.

W jedynym niedzielnym meczu honoru świętokrzyskich trzecioligowców bronili Czarni Połaniec. W Tarnobrzegu byli podejmowani przez miejscową Siarkę.

Ekipa trenera Michała Szymczaka objęła prowadzenie po strzale Tomasza Muchy z 27 minuty. Jeszcze przed przerwą w ciągu kolejnych czterech minut „Siarkowcy" strzelili dwa gole. W 33 minucie skutecznością popisał się Bartosz Krzysztofek. Później rzut karny pewnie wykorzystał Bartosz Sulkowski.

Po przerwie wynik w 72 minucie podwyższył Kacper Prusiński. W doliczonym czasie gry drugą bramkę dla Czarnych zdobył wprowadzony na boisko po godzinie gry Konrad Guca, ustalając wynik spotkania.

Siarka Tarnobrzeg - MKS Czarni Połaniec

3:2 (2:1)

33' Krzysztofek, 40' Sulkowski (k.), 72' Prusiński - 27' Mucha, 90+6' Guca

Siarka Tarnobrzeg: Zoch - Woś (64' Bieniarz), Bierzało, Szymocha, Sulkowski, Kaliniec, Kumorek (64' Wicki), Cichocki (67' P. Lisowski), Feret (67' Prusiński), Krzysztofek, Orlik (85' Mróz).

MKS Czarni Połaniec: - Wieczerzak - Misztal, Załucki, Bawor, Smoleń (66' Bakowski), Banik (71' Żądło), Wiktor (66' Sumara), Chmielowiec (80' Wójcik), Kałaska, Mucha (66' Guca), Arleison.

W następnej serii spotkań KSZO pojedzie do Wiązowinicy (w piątek o godz. 17.00), Star zagra w Ożarowie z Siarką (w sobotę o godz. 17.00), a Czarni Połaniec podejmą u siebie Texom Sokoła Sieniawa (w sobotę o godz. 18.00).