[III liga] Premierowe punkty KSZO. Derby na remis

czwartek, 24 sierpnia 2023 09:30 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał 2:1 w domowym meczu z Podlasiem Biała Podlaska, a Czarni Połaniec zremisowali 1:1 u siebie w derbach regionu ze Starem Starachowice. Za nami 5.kolejka III ligi grupy IV.

Ostrowczanie po trzech porażkach na początek sezonu szukali pierwszych punktów w nowej kampanii. Spotkanie zaczęło się od bramki dla Podlasia autorstwa Kacpra Jakóbczyka w 16. minucie.

Jednak w drugiej połowie KSZO zdobył dwa gole. Do remisu doprowadził Łukasz Mazurek II przed upływem godziny gry. W 66. minucie wynik spotkania ustalił Mateusz Jarzynka.

Tym samym „Hutnicy" wygrali pierwszy mecz w sezonie 2023/24.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Podlasie Biała Podlaska

2:1 (0:1)

58' Mazurek II, 66' Jarzynka - 16' Jakóbczyk

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski: Kot - Jarzynka, Orlik (46’ Szynka), Mazurek I (75’ Pisarek), Brągiel, Mężyk, Nawrot, Zdyb (46’ Zimnicki), Domagała, Kołoczek, Lipka (83’ Żebrowski).

Podlasie Biała Podlaska: Dehtiar - Kapuściński Podstolak, Avdieiev, Salak (79’ Pacek), Orzechowski, Jakóbczyk (67’ Kamiński), Pigiel, Kosieradzki, Lepiarz (79’ Kobyliński), Wyjadłowski (60’ Kurowski).

Star Starachowice przyjechał do Połańca po pierwszym zwycięstwie w sezonie. Natomiast Czarni chcieli triumfować po raz trzeci w przeciągu czterech ligowych spotkań.

Pierwsze w sezonie 2023/24 derby regionu świętokrzyskiego przyniosły podział punktów. W 39. minucie na prowadzenie po strzale Kacpra Ambrozika wyszli starachowiczanie. Cztery minuty przed końcem podstawowego czasu gry wyrównującą bramkę zdobył Arleison. Było to trzecie trafienie 28-letniego Kolumbijczyka w tym sezonie.

MKS Czarni Połaniec - Star Starachowice

1:1 (0:1)

86' Arleison - 39' Ambrozik

MKS Czarni Połaniec: Wieczerzak - Misztal, Bakowski, Bawor, Smoleń (56’ Załucki), Banik (72’ Sumara), Wiktor (56’ Wójcik), Chmielowiec, Kłaska, Mucha (72’ Łąk), Arleison (89’ Żądło).

Star Starachowice: Lipiec - Styczyński (46’ Majdenewycz), Jagiełło, Bracik, Stefański (86’ Persona), Mikos (59’ Handzlik), Ambrozik (70’ Kot), Puton, Duda, Wcisło, Palonek (59’ Śliwiński).

Wisłoka Dębica - Avia Świdnik 2:1

W 5. kolejce, w najbliższą sobotę o godzinie 17, Star w Ożarowie podejmie Texom Sokoła Sieniawa, Czarni Połaniec zagrają (o tej samej porze) w Krośnie z Karpatami. Dzień później (w niedzielę, 27 sierpnia) KSZO pojedzie do Radzynia Podlaskiego na mecz z Orlętami (początek meczu o godz. 17).