[III LIGA] Przełamania Staru i KSZO

niedziela, 08 października 2023 11:05 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W 11. kolejce III ligi w meczach świętokrzyskich drużyn padło 8 goli. Star pokonał na wyjeździe KS Wiązownica 1:0. KSZO 1929 Ostrowiec wygrał domowy mecz ze Świdniczanką 4:0. Czarni Połaniec okazali się słabsi w wyjazdowym starciu z Podlasiem Biała Podlaska ulegając rywalom 0:3.

Beniaminek ze Starachowic do piątkowego starcia podchodził po serii dwóch porażek. Podopieczni trenera Tadeusza Krawca przerwali niemoc i pokonali w wyjazdowym starciu KS Wiązownica 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Piotr Mikos w 35. minucie meczu.

KS Wiązownica - Star Starachowice

0:1 (0:1)

35’ Mikos

Wiązownica: Zając - Omuru, Mac, Melinyszyn, Michalik, Rębisz, Janiczak, Serafin, Kasia (46’ Musik), Rak, Suła.

Star: Lipiec - Styczyński, Jagiełło, Bracik, Majdenewycz (81’ Zając), Mikos (66’ Handzlik), Kośmider (77’ Ambrozik), Duda, Puton, Wcisło, Śliwiński (66’ Stanisławski).

Po zeszłotygodniowym remisie 2:2 z Podhalem Nowy Targ piłkarze KSZO podejmowali na własnym stadionie beniaminka ze Świdnika.

Wynik tego pojedynku otworzył w 40. minucie Dominik Pisarek. W 47. minucie czerwoną kartką został ukarany zawodnik gości Jakub Szymala. Po przerwie dorobek strzelecki gospodarzy powiększyli jeszcze Dariusz Brągiel, Maciej Kołeczek oraz Franciszek Lipka.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Świdniczanka Świdnik

4:0 (1:0)

42’ Pisarek, 50’ Brągiel, 66’ Kołoczek, 80’ Lipka

KSZO: Klon - Jarzynka, Orlik (66' Tymoshenko), Zimnicki (66' Lis) Brągiel (78' Mazurek I), Mężyk, Nawrot, Domagała, Kołoczek (78' Szynka), Zdyb, Pisarek (66' Lipka).

Świdniczanka: Socha - Pielach, Zuber (82' Kutyła), Nawrocki (61' Bednarczyk), Kompanicki (46' Paluch), Futa (61' Ptaszyński), Kotowicz (61' Sypeń), Morenkov, Szymala, Koźlik, Sikora.

Przełamania w Białej Podlaskiej po trzech meczach bez zwycięstwa szukali piłkarze Czarnych Połaniec. Starcie z miejscowym Podlasiem nie przebiegło jednak po myśli drużyny z naszego regionu. Już do przerwy po golach Marcina Pigiela oraz Mateusza Wyjadłowskiego prowadzili gospodarze. W 90. minucie wynik na 3:0 ustalił Miłosz Pacek.

Podlasie Biała Podlaska - MKS Czarni Połaniec

3:0 (2:0)

7' Pigiel, 23' Wyjadłowski, 90' Pacek

Podlasie: Misztal - Podstolak, Kot, Avdieiev, Salak (65' Pacek), Kamiński, Orzechowski (90' Sikora), Pigiel, Jakóbczyk (90' Majbański), Lepiarz (72' Kurowski), Wyjadłowski (72' Kobyliński).

Czarni: Wieczerzak - Misztal, Bakowski (76' Łebek), Załucki, Smoleń, Banik Wiktor, Guca, Kałaska (21' Żądło (76' Sumara)), Mucha, Łąk (53' Gębalski).

W następnej serii gier (w sobotę 14 października o godzinie 12) Czarni Połaniec zagrają u siebie z Orlętami Radzyń Podlaski. Mecze Staru w Ożarowie z Podlasiem oraz KSZO w Tarnobrzegu z Siarką rozpoczną się trzy godziny później (14 października o godzinie 15).