[III LIGA] Przerwane serie KSZO, Czarnych i Staru

poniedziałek, 25 września 2023 08:35 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W 8. kolejce rozgrywek III Ligi zakończyły się passy bez porażek świętokrzyskich klubów. KSZO w hicie uległ Wieczystej 0:1, Czarni przegrali 2:6 w Świdniku z Avią, a Star 0:2 w Chełmie.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski przegrał domowy mecz z Wieczystą Kraków. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył w 64. minucie z rzutu karnego Denys Faworow. Na ławce trenerskiej drużyny gości zadebiutował były reprezentant Polski Sławomir Peszko. Dla KSZO była to pierwsza porażka od pięciu spotkań.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Wieczysta Kraków

0:1 (0:0)

64' Faworow (k.)

KSZO: Klon - Domagała (87' Żebrowski), Mazurek I, Mężyk, Brągiel (75' Mazurek II), Szynka, Orlik, Kołoczek (75' Lipka), Zimnicki (78' Lis), Nawrot, Pisarek.

Wieczysta: Sapielak, Asmelash, Faworow, Skrobański, Pietrzak, Żivec (70' Sławczew), Góralski, Moulin (64' Danielak), Knasmullner (70' Kiedrowicz), Łysiak, Fidziukiewicz (90' Aralica).

Czarni Połaniec pojechali na teren faworyta ze Świdnika. W drugiej połowie podopieczni Michała Szymczaka musieli uznać wyższość gospodarzy. Ostatecznie przegrali piątkowe spotkanie 2:6. Była to ich druga porażka w bieżącym sezonie.

Avia Świdnik - MKS Czarni Połaniec

6:2 (1:0)

7' Paluchowski, 58' Rak, 64' Paluchowski (k.), 74' Małecki, 87' Bielka, 90' Zając - 61' Wiktor, 70' Gębalski (k.)

Avia: Grabowski - Kursa, Dobrzyński, Rozmus, Kalinowski (78' Zagórski), Drozd, Kafel (74' Popiołek), Uliczny, Małecki (90' Zając), Rak (74' Bielka), Paluchowski.

Czarni: Wieczerzak - Misztal, Bakowski, Bawor, Smoleń (65' Załucki), Żądło (46' Wójcik), Wiktor (88' Kierys), Łąk (65' Gębalski), Arleison.

Star Starachowice wyjechał na Lubelszczyznę. Strzałem z rzutu karnego w 29 minucie wynik spotkania otworzył Bartłomiej Korbecki. 240 sekund później wynik na 2:0 dla gospodarzy podwyższył Dominik Stępień.  W 84. minucie czerwoną kartką (z powodu gradacji kar) został napomniany zawodnik Chełmianki Chełm - Piotr Piekarski. Była to pierwsza porażka starachowiczan od 6 spotkań.

Chełmianka Chełm - Star Starachowice

2:0 (2:0)

29' Korbecki (k.), 33' Stępień

Chełmianka: Grzywaczewski - Ofiara, Wiatrak, Piekarski, Stępień, Korbecki, (60' Nowak), Bednara, Groborz, Perdun (82' Pendel), Karbownik, Knap (86' Bobrow).

Star: Lipiec - Majdenewycz, Jagiełło, Bracik Zając (63' Styczyński), Wcisło, Puton (63' Mikos), Duda, Handzlik (63' Palonek), Kot (63' Kośmider), Śliwiński.

KS Wiązownica - Siarka Tarnobrzeg 1:1

W najbliższą sobotę (30 września) Czarni podejmą na swoim stadionie ekipę KS Wiązownica (godz. 12.00), Star zagra w Ożarowie z Avią (15.30), KSZO natomiast pojedzie do Nowego Targu na mecz z Podhalem (16.00).