[III LIGA] Star wygrał z Orlętami. Derby dla KSZO

niedziela, 22 października 2023 08:24 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W 13. serii spotkań trzeciej ligi, Star Starachowice pokonał Orlęta Radzyń Podlaski 2:0. W derbach regionu KSZO okazał się lepszy od Czarnych, wygrywając 2:1.

Po porażce w ostatniej kolejce z Siarką Tarnobrzeg 0:2, zawodnicy KSZO zamierzali zmazać plamę i wygrać domowe spotkanie. Czekało ich jednak niełatwe zadanie, ponieważ ich rywalami byli piłkarze Czarnych Połaniec. Podopieczni Michała Szymczaka, chcący udowodnić swoją wysoką dyspozycję po zwycięstwie z Orlętami, postawili się sobotnim rywalom.

W 9. minucie bramkę dla Hutników zdobył Mateusz Jarzynka. Po upływie pół godziny karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Michał Nawrot. Dziewięć minut później stan meczu wyrównał Tomasz Mucha. Wynik spotkania pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry ustalił wprowadzony po przerwie Franciszek Lipka.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - MKS Czarni Połaniec

2:1 (1:1)

9’ Jarzynka, 85’ Lipka – 40’ Mucha

KSZO: Klon – Jarzynka, Orlik (72’ Lipka), Zimnicki (56’ Zdyb), Brągiel (78’ Lis), Tymoshenko (46’ Szynka), Mężyk, Nawrot, Domagała, Kołoczek, Pisarek (46’ Mazurek II).

Czarni: Wieczerzak – Bakowski (68’ Smoleń), Załucki, Bawor, Misztal, Banik, Wiktor, Sumara (46’ Kałaska), Guca (70’ Gębalski), Mucha (84’ Łąk), Arielson (70’ Wójcik).

Zawodnicy beniaminka ze Starachowic udali się do Radzynia Podlaskiego na mecz z Orlętami. Rezultat tuż przed przerwą mocnym strzałem otworzył Przemysław Śliwiński. Starachowiczanie podwyższyli rezultat po upływie godziny gry gdy bramkę w 63. minucie zdobył Szymon Kot. Podopieczni Tadeusza Krawca utrzymali ten wynik do końca spotkania notując tym samym trzeci mecz bez porażki.

Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski - Star Starachowice

0:2 (0:1)

45’ Śliwiński, 63’ Kot

Orlęta: Bartnik – Szymala (67' Korolczuk), Kotko, Duchnowski, Krashnevskyi, Szczypek, Szczygieł (46' Malec), K. Rycaj (46' D. Rycaj), Koszel (46' Zmorzyński), Ostrovskyi, Balicki.

Star: Lipiec – Styczyński, Jagiełło, Bracik, Majdenewycz (80’ Gębura), Wcisło, Puton, Handzlik (61’ Kośmider), Duda (80’ Ambrozik), Kot (61’ Stefański), Śliwiński (68’ Stanisławski).

W 14. serii spotkań kibiców w regionie czeka kolejna lokalna rywalizacja. Na stadionie w Ożarowie Star Starachowice zagra z KSZO (w sobotę 28 października o godzinie 14.30). Czarni Połaniec podejmą natomiast na swoim stadionie Unię Tarnów. Spotkanie rozpocznie się pół godziny wcześniej.