[III liga] Świętokrzyskie drużyny w czołówce

poniedziałek, 18 września 2023 09:00 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W ósmej serii gier wszystkie świętokrzyskie drużyny zagrały w sobotę, 16 września. KSZO wygrało w Dębicy z Wisłoką 1:0, Star pokonał u siebie Garbarnię 3:0, natomiast Czarni w Połańcu zremisowali z Chełmianką 1:1.

Wynik spotkania na Podkarpaciu otworzył w 42. minucie Michał Nawrot strzałem z rzutu karnego. W 62. minucie Mateusz Jarzynka został ukarany czerwoną kartką z gradacji kar. Rezultat nie uległ zmianie i KSZO wygrał piąte spotkanie z rzędu.

Wisłoka Dębica - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

0:1 (0:1)

42' Nawrot (k.)

Wisłoka Dębica: Wisłoka: Kramarz - Rachfalik, Bogacz, Grasza, Bednarz (84' Nazarenko), Łanucha, Siedlecki, Żmuda (66' Kulon), Smoleń (88' Cabała), Zawiślak, Siedlik (66' Nalepka).

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski: Klon - Jarzynka, Orlik, Zimnicki (59’ Mazurek II), Brągiel (79’ Lis), Mężyk, Nawrot, Domagała (46’ Mazurek I), Kołoczek, Szynka, Pisarek (59’ Lipka).

Star Starachowice w Ożarowie podejmował natomiast spadkowicza z II ligi - Garbarnię Kraków.

Wynik spotkania w 16. minucie otworzył Michał Wcisło. W 20. minucie czerwoną kartke otrzymał bramkarz gości Mateusz Bartusik. Dwie minuty po przerwie prowadzenie Staru podwyższył Przemysław Śliwiński. W 77 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Włodzimierz Puton. Wyniki bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego ustalił Wcisło.

Star Starachowice - Garbarnia Kraków

3:0 (1:0)

16', 82'  Wcisło, 47' Śliwa

Star Starachowice: Lipiec - Majdenewycz (66’ Styczyński),  Jagiełło, Bracik, Stefański (75’ Zając), Wcisło, Puton, Handzlik (62’ Kośmider),  Duda, Kot (62’ Mikos), Śliwiński (66’ Stanisławski).

Garbarnia Kraków: Bartusik - Morys, Kajpust, Czekaj (67’ Wielecki), Cukrowski, Grzybowski, M. Duda (67’ Opalski), Dziedzic (38’ Nowak), Klec (67’ Żurek), Wątroba (20’ Zagórowski), K. Duda.

Świadkami emocjonującej końcówki spotkania byli kibice w Połańcu. Miejscowi Czarni podejmowali Chełmiankę Chełm. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu w 43. minucie zdobył Bartłomiej Korbecki. 120 sekund później wyrównał 20-letni napastnik Czarnych - Oskar Łąk. Przyjezdnych na drugie prowadzenie w meczu wyprowadził Jakub Karbownik a dziewięć minut później na 3:1 podwyższył Jakub Knap. Gdy wydawało się, że Chełmianka zdobędzie rodzącą się twierdze w Połańcu w doliczonym czasie gry podopieczni Michała Szymczaka zdobyli dwie bramki. Najpierw bramkarza gości pokonał Maciej Żądło a 180 sekund później Adrian Gębalski.

MKS Czarni Połaniec - Chełmianka Chełm

3:3 (1:1)

45' Łąk, 90+1' Żądło, 90+4' Gębalski - 43' Korbecki, 76' Karbownik, 81' Knap

MKS Czarni Połaniec: Wieczerzak - Misztal, Bakowski, Bawor, Smoleń (74' Załucki), Wiktor (69' Wójcik), Mucha (74' Gębalski), Chmielowiec, Kałaska (30' Guca), Łąk (46' Żądło), Arielson.

Chełmianka Chełm: Grzywaczewski - Perdun (66' Pendel), Piekarski, Stępień, Mroczek (71' Knap) Ofiara, Korbecki (80' Konojacki), Groborz, Wiatrak, Bednara (66' Nowak), Karbownik (80' Bobrov)

Texom Sokół Sieniawa - Unia Tarnów 0:4

W piątek 22 września o godzinie 19:29 KSZO w hicie kolejki podejmie Wieczystą Kraków. Dzień później o godzinie 16 rozpoczną się wyjazdowe mecze Staru z Chełmianką oraz Czarnych z Avią Świdnik.