[III LIGA] Twierdza Połaniec utrzymana, KSZO przegrał w hicie

niedziela, 15 października 2023 17:00 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

Za nami 12. kolejka III ligi. Czarni Połaniec pokonali Orlęta Radzyń Podlaski 3:1. KSZO 1929 przegrał z Siarką Tarnobrzeg 0:2. Star Starachowice zremisował natomiast z Podlasiem Biała Podlaska 1:1.

W sobotnie południe doszło do pojedynku Czarnych Połaniec z Orlętami Radzyń Podlaski. Gospodarze już po kwadransie spotkania objęli prowadzenie dzięki piątej w sezonie bramce Tomasza Muchy. 120 sekund później wynik podwyższył Konrad Guca. Po przerwie gola kontaktowego dla zespołu z Podlasia zdobył Artur Balicki; końcowy wynik ustalił natomiast Arleison Martinez.

MKS Czarni Połaniec - Orlęta Radzyń Podlaski

3:1 (2:0)

15’ Mucha, 17' Guca, 83' Arleison - 57' Balicki

Czarni: Wieczerzak – Misztal, Bakowski, Bawor (46’ Arleison), Załucki, Banik Wiktor (85’ Kierys), Sumara (66’ Łąk), Guca, Mucha, Gębalski (60’ Żądło).

Orlęta: Bartnik – Szymala (65’ Kotko), Cassio, Duchnowski, Krashnevskyi, Szczypek, Korolczuk (78’ Piotrowski), Szczygieł, Koszel (78’ Malec), Ostrovskyi, Balicki.

Nie powiodła się wyprawa KSZO do Tarnobrzega. Po dwóch trafieniach Kamila Orlika Siarka zwyciężyła z zespołem Rafała Wójcika 2:0.

Siarka Tarnobrzeg - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

2:0 (1:0)

41’ Orlik, 68’ Orlik (k)

Siarka: Zoch - Bieniarz, Woś, Szymocha, Sulkowski (66’ D. Lisowski), Kumorek (66’ Krzysztofek), Kaliniec, P. Lisowski, Cichocki (66’ Kalamvokis), Feret (81’ Tyl), Orlik.

KSZO: Klon - Jarzynka, Orlik (88’ Żebrowski), Zimnicki (61’ Mazurek I), Lis (46’ Lipka), Brągiel, Mężyk, Nawrot, Domagała, Kołoczek (76’ Tymoshenko), Pisarek (76’ Zdyb).

W Ożarowie beniaminek prowadzony przez Tadeusza Krawca zremisował z Podlasiem Biała Podlaska. W 12. minucie spotkania bramkę dla gospodarzy zdobył Przemysław Śliwiński. Od 69. minuty goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Miłosza Packa. Osiem minut później do remisu doprowadził Szymon Kamiński.

Star Starachowice - Podlasie Biała Podlaska

1:1 (1:0)

12' Śliwiński - 77’ Kamiński

Star: Lipiec - Styczyński, Jagiełło, Bracik, Majdenewycz (82’ Zając), Handzlik (70’ Kot), Kośmider (64’ Ambrozik), Puton, Duda (82’ Palonek), Wcisło, Śliwiński (64’ Stanisławski).

Podlasie: Misztal - Podstolak, Kot, Avdieiev, Pacek, Kamiński, Orzechowski, Pigiel, Jakóbczyk (46’ Kobyliński), Lepiarz (90’ Kurowski), Wyjadłowski (85’ Majbański).

W następnej serii gier świętokrzyskie zespoły zagrają w sobotę 21 października. KSZO o godzinie 14.00 w derbach regionu podejmie u siebie Czarnych, a Star godzinę później rozpocznie pojedynek w Radzyniu Podlaskim.