[III liga] Zmienne szczęście świętokrzyskich drużyn

poniedziałek, 07 sierpnia 2023 13:08 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W miniony weekend rozpoczął się nowy sezon trzeciej ligi grupy czwartej. Czarni Połaniec wygrali 4:2 ze Świdniczanką Świdnik, KSZO uległ Chełmiance 1:2, a Star Starachowice zremisował z Podhalem Nowy Targ 1:1.

Pierwsi spośród świętokrzyskiej trójki na boisko wybiegli gracze Czarnych Połaniec. Piątkowe domowe spotkanie z beniaminkiem ze Świdnika nie rozpoczęło się dobrze dla podopiecznych trenera Michała Szymczaka. Już w drugiej minucie prowadzenie zdobył Patryk Czułkowski. Pół godziny później do remisu doprowadził wypożyczony z Korony Kielce Tomasz Mucha. W 42 minucie Kolumbijczyk Arleison Martínez bramką po rzucie rożnym wyprowadził Połaniecki zespół na prowadzenie 2:1. Kolejne dwa trafienia gospodarzy to bramki Tomasza Muchy, który po niespełna godzinie ustrzelił hat-tricka. Wynik na 4:2 ustalił zawodnik Świdniczanki - Michał Koźlik.

MKS Czarni Połaniec - KS Świdniczanka Świdnik

4:2 (2:1)

32′, 55′, 58’ (k.) Mucha, 42' Martinez - 2′ Czułowski, 78′ Koźlik.

MKS Czarni Połaniec: Wiecierzak – Bakowski, Banik (70′ Sumara), Misztal (88′ Łebek), Wiktor (70′ Wójcik), Bawor, Mucha (82′ Żądło), Chmielowiec, Smoleń, Martinez (70′ Łąk), Kałaska.

KS Świdniczanka Świdnik: Socha – Pielach, Zuber, Nawrocki (80′ Kuchta), Paluch, Kompanicki (46′ Morenkov), Futa, Kotowicz (80′ Sypeń), Czułowski (59′ Bednarczyk), Koźlik, Sikora (59′ Kotyła).

KSZO przegrał natomiast z Chełmianką Chełm prowadzoną przez byłego zawodnika Korony Kielce Grzegorz Bonina 1:2. Honorową bramkę dla „pomarańczowo-czarnych” zdobył w 30 minucie Damian Mężyk.

Chełmianka Chełm - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

2:1 (2:1)

26' (k), 35' Korbecki - 30' Mężyk

Chełmianka Chełm: Ciołek – Wiatrak, Płocki, Bobrow, Perdun (68’ Ofiara), Bednara, Marchuk (79’ Stępień), Nowak (79 Groborz), Mroczek (68’ Karbownik), Korbecki, Knap (68’ Konojacki).

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski: Kot – Domagała (46' Jarzynka), Mazurek I, Mężyk, Lis (46' Mazurek II), Brągiel, Kołoczek, Orlik (78' Grabarczyk), Zdyb (46' Lipka), Nawrot (65' Szynka), Zimnicki.

W Ożarowie, gdzie do momentu zakończenia remontu swojego stadionu mecze będzie rozgrywał starachowicki Star padł remis 1:1. Wynik spotkania otworzył zawodnik Podhala - Hubert Antkowiak zdobywając bramkę w 18 minucie. Gospodarze uratowali punkt na dwie minuty przed końcem podstawowego czasu gry.  Do wyrównania doprowadził Tomasz Palonek. Cały mecz w barwach drużyny z Małopolski rozegrał wypożyczony z Korony Kielce bramkarz Jakub Osobiński

Star Starachowice – NKP Podhale Nowy Targ

1:1 (0:1)

88' Palonek - 18' Antkowiak

Star Starachowice: Lipiec – Persona (75' Palonek), Bracik, Jagiełło, Majdenewicz (68' Ambroziak), Kot, Duda, Puton, Wcisło, Handzlik (68' Mikos), Śliwiński.

NKP Podhale Nowy Targ: Osobiński – Hajdara, Nakrosius, Chmelenko, Drobnak, Karmański, Tymosiak (90+2' Turek), Purcha (54' Płatek), Michota, Niedziałkowski (46' Ustupski), Antkowiak.

W drugiej kolejce Star pojedzie do Świdnika na mecz ze Świdniczanką (sobota, godz. 16.00), KSZO zagra na swoim stadionie z Avią (sobota, godz. 17.00), a Czarni zagrają z Siarką w Tarnobrzegu (niedziela, godz. 17.00).