Kielczanka mistrzynią Polski w biegu na 5 kilometrów

niedziela, 06 listopada 2022 17:06 / Autor: Damian Wysocki

Sabina Jarząbek z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została mistrzynią Polski w biegu na pięć kilometrów. Krajowy czempionat został rozegrany w ramach „Niepodległej Piątki”.

Zawody zostały rozegrane na koronie Stadionu Narodowego w Warszawie. Sabina Jarząbek przed rokiem wywalczyła brązowy medal. W tej edycji walka o czołowe lokaty rozegrała się do ostatnich metrów. Kielczanka pierwsza przekroczyła metę z czasem 16:19. Drugą Ewę Jagielską wyprzedziła o jedną, a trzecią Natalię Bielak o dwie sekundy.

Dla Sabiny Jarząbek to trzeci medal mistrzostw Polski w biegu ulicznym. Obok wspomnianych sukcesów na 5 kilometrów, w dorobku ma również "brąz" na 10 kilometrów.