Korona czwarta w Pro Junior System

poniedziałek, 14 czerwca 2021 06:27 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji Pro Junior System. Klubową kasę wzbogaci 800 tysięcy złotych.

Korona uzbierała 8479 punktów. Na ten wynik złożyły się występy siedmiu zawodników. Najwięcej – 2904 „oczek” uzbierał Dawid Lisowski. Spędzone przez niego minuty były liczone podwójnie, bo jest wychowankiem „żółto-czerwonych”. Kolejne lokaty zajęli Wiktor Długosz (1786), Iwo Kaczmarski (1156), Marceli Zapytowski (900), Kornel Kordas (808), Marcin Szpakowski (654) i Jakub Rybus (283).

W klasyfikacji uwzględniani są tylko zawodnicy, którzy rozegrali co najmniej 270 minut w minimum pięciu spotkaniach. Nie został w niej policzony m.in. Jakub Osobiński, który wystąpił w czterech meczach. Zapewne 21-letni golkiper  uzbierałby regulaminową liczbę, jednak w starciu z Arką doznał urazu kolana. Co ciekawe, znalazł się w kadrze na niedzielne spotkanie z Radomiakiem, jednak sztab szkoleniowy nie zaryzykował, aby wpuścić go choćby na kilka sekund. Dodatkowe ponad 700 punktów i tak nie zmieniłoby pozycji „żółto-czerwonych”.

Po główną nagrodę czyli 1 milion 600 tysięcy złotych sięgnęła Puszcza Niepołomice, która zgromadziła 10583 punkty. 1,3 mln zł trafiło do Sandecji Nowy Sącz. Podium zamknęła Resovia.