Korona przegrała z Radomiakiem. Wrócił Kiełb, zagrał testowany napastnik

piątek, 25 marca 2022 13:37 / Autor: Damian Wysocki

W piątkowym meczu kontrolnym rozegranym na stadionie w Jedlni-Letnisko, Korona Kielce przegrała z ekstraklasowym Radomiakiem Radom 0:3.

W tym sparingu miał zagrać Kyryło Petrow, jednak finalnie do tego nie doszło. Ukrainiec, który trenuje z „żółto-czerwonymi” od kilku dni, skręcił kostkę. Decyzja odnośnie jego przyszłości zapadnie w najbliższym czasie.

W kadrze na mecz z Radomiakiem znalazł się za to Luka Zarandia. Napastnik z Gruzji, znany z występów w Arce Gdynia, zaprezentował się w drugiej połowie.

Radomiak prowadził po pierwszej części 2:0. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Radecki i Luis Machado.

W przerwie Leszek Ojrzyński wymienił wszystkich zawodników z pola. Swoje pierwsze minuty dostał Jacek Kiełb, który dwa tygodnie temu wrócił do treningów z drużyną po poważnej kontuzji kolana.

W 57. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Mateusz Radecki.

Korona rozegra kolejny mecz w piątek, 1 kwietnia. Jej rywalem na wyjeździe będzie Sandecja Nowy Sącz.

Radomiak Radom – Korona Kielce 3:0 (2:0)

Bramki: Radecki 26’, 57’, Machado 33’

Korona (I połowa): Zapytowski – Danek, Szymusik, Koj, Corral – Podgórski, Oliveira, Zebić, Sewerzyński, Błanik – Szykawka

Korona (II połowa): Zapytowski – Majewski, Malarczyk, Seweryś, Górski – Zarandia, Strzeboński, Szpakowski, Kiełb – Amroziński