Kossakowski pobił rekord życiowy i wywalczył brązowy medal mistrzostw świata

piątek, 08 listopada 2019 16:41 / Autor: Damian Wysocki

Kielczanin Aleksander Kossakowski wywalczył brązowy medal paralekkoatletycznych mistrzostw świata w biegu na 1500 metrów osób niewidomych oraz niedowidzących (kategoria T11), które odbywają się w Dubaju. 25-latek startujący z przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim osiągnął wynik 4:08.71, co jest jego nowym rekordem życiowym.

Polska para rywalizację rozpoczęła spokojnie, bo przez większość dystansu utrzymywała się na czwartym miejscu. Kossakowski i Wasilewski wysforowali się na trzecią lokatę tuż przed rozpoczęciem finiszowego kółka, na którym narzucili świetne tempo, które prawie dało im "srebro". Ostatecznie nie zdołali jednak wyprzedzić Kenijczyka Samwela Mushaia Kimaniego (4:08.47). Wygrał prowadzący od startu Brazylijczyk Julio Cesar Agripno Dos Santos (4:07.02).

Dla Aleksandra Kossakowskiego to drugi medal mistrzostw świata w karierze. Przed dwoma laty w Londynie w parze z Sylwestrem Lepiarzem również wywalczył brązowy krążek. Kielczanin, broniący barw Startu Radom, od jakiegoś czasu biega z Krzysztofem Wasilewskim, z którym przed rokiem wywalczył dwa medale mistrzostw Europy: złoty na 1500 m i srebrny na 5000 m.

O niezwykłej sportowej parze pisaliśmy w jednym z numerów "Tygodnika eM". Zachęcamy do lektury materiału: "Wygrać, nie widząc mety".