Obiecujący mecz Suzuki Korony Handball. Wróciła Piwowarczyk

środa, 29 grudnia 2021 19:17 / Autor: Damian Wysocki

W swoim drugim meczu podczas towarzyskiego turnieju w Jarosławiu, Suzuki Korona Handball przegrała z tamtejszym Eurobudem JKS-em 26:28. Kielczanki zaliczyły bardzo dobrą drugą połowę.

W porównaniu z wtorkowym, wysoko przegranym spotkaniem ze słowacką Iuventą Michalovce (20:34), do kadry kieleckiego zespołu dołączyła Paulina Piwowarczyk. Dla obrotowej był to pierwszy mecz od kilku miesięcy.

Na początku spotkanie superligowców było wyrównane. W 13. minucie na tablicy wyników widniał remis 7:7. Następnie przewagę osiągnęły miejscowe. Na przerwę schodziły, prowadząc czterema bramkami – 17:13.

Po zmianie stron zwiększyły swoją przewagę do sześciu trafień. Między 49. a 52. minutą podopieczne Pawła Tetelewskiego rzuciły jednak pięć goli z rzędu, zmniejszając stratę do dwóch bramek (23:25), lecz zaprzepaściły szansę, aby złapać bezpośredni kontakt. Eurobud JKS wygrał 28:26.

W czwartek, na zakończenie zmagań, Suzuki Korona Handball zagra z czeskim Sokolem Poruba (godz. 10).

Eurobud JKS Jarosław – Suzuki Korona Handball 28:26 (17:13)

Suzuki Korona Handball: Hibner, Chodakowska – Więckowska 9, Pękala 4, Rosińska 4, Gliwińska 4, Grabarczyk 2, Staszewska 1, Jasińska 1, Kędzior 1,  Młynarska-Papaj, Czekala, Zygadlewicz, Piwowarczyk