Pewne zwycięstwo KS Kielce w Gdańsku

niedziela, 03 września 2023 16:30 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W meczu 2. kolejki Orlen Superligi, KS Kielce wygrał na wyjeździe z Energą Wybrzeżem Gdańsk 41:28. Najwięcej bramek - 13 -  zdobył dla kielczan Alex Dujszebajew.

W porównaniu z inauguracją ligi, w składzie mistrzów Polski znalazł się Tomasz Gębala, który zastąpił Igora Karacicia. Znów w kadrze meczowej zabrakło Szymona Sićki.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa dobrze rozpoczęli spotkanie. W 7. minucie prowadzili w hali gdańskiego zespołu 6:2. Gospodarze nie pozwalali jednak na podwyższenie przewagi przez KS Kielce i zaczęli ją zmniejszać.

W 13 minucie przy stanie 8:7 dla mistrzów Polski Miłosz Wałach obronił rzut Macieja Papiny. Jednak nie zdołał już interweniować po rzucie karnym Piotra Papaja. Energa Wybrzeże doprowadziła do remisu.

Kielczanie wrócili na dwubramkowe prowadzenie w 18. minucie, po rzucie Alexa Dujszebajewa. „Żółto-biało-niebiescy” powiększali swoją przewagę, w ciągu kolejnych 180 sekund rzucając trzy bramki i nie tracąc żadnej.

Do przerwy kielczanie prowadzili 19:13.

Drugą część spotkania dobrze rozpoczęli podopieczni Tałanta Dujszebajewa. Daniel Dujszebajew, Szymon Wiaderny oraz Alex Dujszebajew podwyższyli prowadzenie kielczan do ośmiu trafień.

20-krotni mistrzowie kraju przez kolejne minuty utrzymywali wysoką przewagę nad Energą Wybrzeżem. Na piętnaście minut przed końcem meczu prowadzili 30:22.

Ostatecznie szczypiorniści KS Kielce zwyciężyli w Gdańsku 41:28.

W najbliższą środę (6 września) kielczanie zagrają u siebie z Energą MKS Kalisz. Początek meczu o godzinie 18.00.