Pierwszy sparing na plus. Grad goli na Suzuki Arenie

sobota, 03 lipca 2021 12:14 / Autor: Damian Wysocki

W swoim pierwszym sparingu w letnim okresie przygotowawczym, Korona Kielce pokonała na Suzuki Arenie Zagłębie Sosnowiec 3:2. Gole dla gospodarzy zdobyli Grzegorz Szymusik, Przemysław Szarek i Marko Pervan. Dla gości trafiał Szymon Sobczak.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem trener Dominik Nowak gwizdkiem rozpisał dwie „jedenastki”, które dostały po 45 minut.

Od początku inicjatywa należała do „żółto-czerwonych”, którzy zaliczyli bardzo udane 20 minut. Ten okres zwieńczyła bramka Grzegorza Szymusika, który popisał się pięknym strzałem z dystansu. Później było więcej biegania, niż gry w piłkę.

W przerwie doszło do zmiany w  kieleckiej bramce. Między słupkami stanął Jakub Osobiński. Niestety, golkiper błyskawicznie musiał opuścić boisko, bo odnowił mu się uraz kolana. Zastąpił go Adrian Sandach.

W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Dominika Nowaka dyktowali warunki gry. Często próbowali swoich sił z dystansu.

W 60. minucie było już 2:0. Bardzo dobre dośrodkowanie Jacka Podgórskiego z rzutu wolnego wykorzystał Przemysław Szarek.

Goście odpowiedzieli pięć minut później. Zespołową akcję strzałem z bliskiej odległości wykorzystał Szymon Sobczak.

W 73. minucie prowadzenie „żółto-czerwonych” podwyższył Marko Pervan. Po krótki podprowadzeniu piłki, Chorwat popisał się precyzyjnym strzałem z dystansu.

Kilka chwil później kielczanie nie ustrzegli się rozprężenia w obronie, co wykorzystali przyjezdni. Dobrym uderzeniem ze skraju „szesnastki” popisał się Szymon Sobczak.

W przekroju całego spotkania gospodarze stworzyli więcej klarownych okazji. Piłkarsko pokazali też zdecydowanie więcej jakości.

Korona rozegra kolejny sparing za tydzień. Na Suzuki Arenie podejmie Widzew Łódź.

Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (1:0)

Bramki: Szymusik 20’, Szarek 60’, Pervan 73’  – Sobczak 65’, 79’

Korona (I połowa): Zapytowski – Szymusik, Malarczyk, Seweryś, Sierpina – Górski, Olivieira, Szpakowski (32’ Petrović), Kiełb – Frączczak

Korona (II połowa): Osobiński (47’ Sandach)– Danek, Szarek, Koj, Lisowski – Podgórski, Gąsior, Petrović (62’ Sewerzyński), Pervan, Łukowski – Rybus (62’ Bortniczuk)