Płock w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

środa, 29 marca 2023 22:32 / Autor: Damian Wysocki

Orlen Wisła Płock, główny krajowy rywal Industrii Kielce, awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Wyeliminowała HBC Nantes po rzutach karnych.

Podopieczni Xaviera Sabate zremisowali u siebie 31:31. Przed rewanżem więcej szans dawało się wicemistrzom Francji. HBC Nantes prowadziło w pierwszej połowie kilkoma bramkami, ale w końcówce płocczanie zdołali nieco podreperować wynik. Przegrywali trzema golami – 11:14.

W drugiej części „Nafciarze” kontynuowali dobrą grę w obronie. W 40. minucie doprowadzili do remisu 17:17. W końcówce mieli dwubramkowe prowadzenie. Stracili je w ciągu 20 sekund. Wydaje się, że swoje dołożyli do tego szwedzcy sędziowie, którzy odgwizdali wątpliwy faul ofensywny, a Nantes doprowadziło do remisu 25:25.

O awansie zdecydował konkurs „siódemek”, który Orlen Wisła wygrała 5:4. W ćwierćfinale zagra z Magdeburgiem.