Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Próba generalna Korony za zamkniętymi drzwiami

czwartek, 22 lipca 2021 08:18 / Autor: Damian Wysocki
Próba generalna Korony za zamkniętymi drzwiami
Próba generalna Korony za zamkniętymi drzwiami
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W piątek ostatni przedsezonowy sparing rozegrają piłkarze Korony Kielce. Na Suzuki Arenie zmierzą się z ligowym rywalem – Sandecją Nowy Sącz. Spotkanie będzie zamknięte dla przedstawicieli mediów i publiczności.

Dla podopiecznych Dominika Nowaka będzie to piąty mecz testowy. We wcześniejszych pokonali Zagłębie Sosnowiec (3:2), Widzew Łódź (2:0) i Ruch Chorzów (1:0) oraz zremisowali z Łódzkim Klubem Sportowym (2:2).

W ostatnich dwóch tygodniach zespół miał bardziej skupić się na aspektach piłkarskich. Zawodnicy mieli nabrać świeżości. Zapewne w piątek na boisko wybiegnie „jedenastka” zbliżona do tej, która rozpocznie zmagania w Fortuna I Lidze.

– Musimy popracować nad szybkością gry w środkowej strefie boiska. Tutaj musimy wymagać od siebie więcej. Dzięki temu będziemy w stanie tworzyć więcej sytuacji bramkowych – tłumaczył po ostatnim sparingu z ŁKS-em Dominik Nowak, trener „żółto-czerwonych”.

Piątkowy sparing z Sandecją rozpocznie się o godz. 12. Kluby po jego zakończeniu poinformują o wyniku, być może podadzą również strzelców bramek.

Tydzień później, w inauguracyjnej kolejce nowego sezonu Fortuna I Ligi, Korona podejmie na swoim stadionie Skrę Częstochowa.

fot. Maciej Urban (cksport.pl)

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO