Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Pyłypczuk zagra w świętokrzyskiej „okręgówce”  

czwartek, 19 maja 2022 21:47 / Autor: Damian Wysocki
Pyłypczuk zagra w świętokrzyskiej „okręgówce”  
Pyłypczuk zagra w świętokrzyskiej „okręgówce”  
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Siergiej Pyłypczuk, były piłkarz Korony Kielce od jakiegoś czasu przebywa w Polsce. Ukrainiec zdecydował się na wznowienie przygody z piłką. W końcówce sezonu pomoże występującej w klasie okręgowej Piaskowiance Piaski.

Za byłym skrzydłowym „żółto-czerwonych” bardzo trudne tygodnie. Jak informowaliśmy, wojna zastała go na turnieju w Winnicy, gdzie przebywał z prowadzoną przez niego drużyną Metalista Charków. W następnych dniach jego podopiecznych udało się przetransportować do Kielc, gdzie kontynuują swoją przygodę z piłką. Opieką otoczyła ich Korona.

Do stolicy Świętokrzyskiego przyjechała również rodzina Siergieja Pyłypczuka. On sam długo nie mógł opuścić Ukrainy. Gdy stało się to możliwe, przyjechał do Kielc. Tutaj prowadzi zajęcia swojej drużyny.

W czwartek nieoczywistą informacją podzieliła się Piaskowianka Piaski. Dwunasta drużyna klasy okręgowej (szósty poziom ligowy) poinformowała, że 37-latek pomoże jej w pięciu pozostałych do rozegrania kolejką. Trenerem tej drużyny jest doskonale znany z pracy z grupami młodzieżowymi Korony – Mikołaj Pełka.

„Po wielu tygodniach wyczekiwania, starań i walce z procedurami wreszcie dotarł do nas międzynarodowy certyfikat transferowy dla Siergieja Pyłypczuka. Udało się go uprawnić do rozgrywek i będzie do dyspozycji trenera już w najbliższym meczu z Naprzodem Jędrzejów. Liczymy mocno na to że pomoże nam w walce o punkty w meczach które zostały do końca sezonu”, czytamy na facebookowym profilu Piaskowianki.

Siergiej Pyłypczuk grał w Kielcach w latach 2013-2017. Zaliczył 95 występów w „żółto-czerwonych” barwach. Później występował jeszcze Chojniczance Chojnice i Wigrach Suwałki.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO