Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

PZB i Suzuki podsumowują tegoroczne gale

środa, 29 grudnia 2021 15:38 / Autor: Damian Wysocki
PZB i Suzuki podsumowują tegoroczne gale
PZB i Suzuki podsumowują tegoroczne gale
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Rekordowe siedem gal Suzuki Boxing Night zorganizowano w 2021 roku.

Wydarzenia odbywają się pod egidą Polskiego Związku Bokserskiego i firmy Suzuki Motor Poland.

Podczas gal, które obywały się w Kielcach, Lublinie i Myślenicach zaprezentowali się czołowi polscy pięściarze, którzy często mogli walczyć z wartościowymi rywalami z zagranicy. Swoje szanse dostali również młodzi bokserzy.

Nowością było wprowadzenie walk na zasadach boksu zawodowego. W nich swoich sił spróbowali m.in. Daniel Adamiec i Bartosz Gołębiewski z KKB RUSHH Kielce.

Wszystkie gale były transmitowane przez TVP Sport. Organizatorzy przygotowali najważniejsze wydarzenie z każdej z siedmiu tegorocznych edycji Suzuki Boxing Night.

SBN 4, Lublin – Na gali „Suzuki Boxing Night IV – Starcie Mistrzów" walczyli reprezentanci Polski, Rosji, Jordanii, Czech, Estonii i Liwy. Między innymi Damian Durkacz (63 kg) wygrał z bardzo mocnym rosyjskim mańkutem Aleksiejem Mazurem 2:1.

SBN 5, Lublin – W pojedynków mistrzów Polski Damian Durkacz (63 kg) pokonał jednogłośnie na punkty Dominika Kidę (69 kg) w limicie kategorii półśredniej. W innych walkach wagi 69 kg Filip Wąchała wygrał z Michałem Jarlińskim, a Łukasz Niemczyk z Bartłomiejem Przybyłą – werdykty po 3:0.

SBN 6, Lublin – W meczu boksu olimpijskiego reprezentacja Polski rozgromiła Mołdawię 16:0. Wśród "biało-czerwonych" wygraną zanotował m.in. Damian Durkacz (63 kg), który później reprezentował męską kadrę na igrzyska olimpijskich w Tokio.

SBN PRO 7, Kielce – Bartosz Gołębiewski pokonał jednogłośnie na punkty Rafała Jackiewicza, byłego mistrza Europy zawodowców. Udanie na profesjonalnym ringu zadebiutowali także inni multimedaliści mistrzostw Polski – Mateusz Polski i Daniel Adamiec. Odbyły się również trzy finały XXVIII Mistrzostw Polski Juniorów (rozgrywane były w Staszowie), m.in. po złoto sięgnął młodzieżowy wicemistrz świata Jakub Straszewski (92 kg).

SBN 8, Kielce – Zwycięstwa odniosło kilku kadrowiczów przygotowujących się do MŚ w Belgradzie, zaś złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w wadze 75 kg zdobyła debiutująca Daria Parada. Wygrała z obrończynią tytułu Agatą Kaczmarską.

SBN 9, Myślenice – Tuż przed mistrzostwami Polski wygrywali m.in. Paweł Brach (57 kg), Damian Durkacz (67 kg) i - w walce wieczoru - Mateusz Bereźnicki (92 kg). Ich przeciwnikami byli zawodnicy z Włoch. Kilka dni później wszyscy wymienieni zdobyli złote medale MP w Wałbrzychu.

SBN 10, Kielce – W walce wieczoru, w boksie profesjonalnym Daniel Adamiec zremisował z Michałem Łoniewskim w kategorii półciężkiej. Wcześniej w pojedynkach w boksie olimpijskim Polacy byli lepsi od Norwegów, a Polki lepsze od Kanadyjek.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO