Rezerwy Korony spadły z III ligi

niedziela, 20 czerwca 2021 19:34 / Autor: Damian Wysocki

Rezerwy Korony Kielce pożegnały się z III Ligą. W ostatnim spotkaniu sezonu przegrały na wyjeździe z KS Wiązownicą 1:5.

Aby „żółto-czerwoni” utrzymali się na czwartym szczeblu rozgrywkowym, musiało zostać wypełnionych kilka warunków. Żaden nie został zrealizowany. Korona przegrała, a jej bezpośredni rywale z bezpiecznych lokat wygrali.

Podopieczni Marka Mierzwy rozpoczęli dobrze spotkanie i w 10. minucie za sprawą Jakuba Górskiego wyszli na prowadzenie. Po kwadransie wyrównał Kacper Rop. Przed przerwą gospodarze zdobyli drugiego gola, a na listę strzelców wpisał się Grzegorz Janiczak. Kilka minut po zmianie stron wynik podwyższył Patryk Rog, a w końcówce ekipa z Wiązownicy zaliczyła kolejne dwa trafienia. Efektowne zwycięstwo nie dało im jednak utrzymania, bo swoje spotkania wygrały Orlęta Radzyń Podlaski i Podlasie Biała Podlaska.

Korona II z 42 punktami na koncie uplasowała się na 18. pozycji. Obok niej i KS Wiązownicy z III Ligą pożegnały się: Lewart Lubartów, Stal Kraśnik, Jutrzenka Giebułtów i Hetman Zamość.

Spośród świętokrzyskich zespołów najwyżej – na dziewiątym miejscu – uplasował się KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Dwunastą lokatę zajęła Wisła Sandomierz, a trzynastą ŁKS Probudex Łagów. W nowym sezonie do tych ekip dołączą Czarni Połaniec, o ile przystąpią do rozgrywek.