Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Ronaldo zatrudnił Pachetę

piątek, 18 czerwca 2021 21:55 / Autor: Damian Wysocki
Ronaldo zatrudnił Pachetę
fot. realvalladolid.es
Ronaldo zatrudnił Pachetę
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Jose Rojo Martin Pacheta ma nowy klub. Były trener Korony Kielce przejął stery w Realu Valladolid, którego większościowym właścicielem jest słynny Ronaldo Luis Nazario de Lima.

53-latek ostatnie pół roku spędził w Huesce, której nie zdołał utrzymać w La Liga. W Aragonii wykonał jednak niezłą pracę. Obejmował drużynę, która po 18 kolejkach zamykała tabelę i miała na koncie tylko jedno zwycięstwo. Pod jego wodzą zespół zaliczył sześć wygranych i cztery remisy. Przegrał dziesięć razy, ale do końca był w grze o utrzymanie. Ostatecznie zajął spadkowe 18. miejsce. Do bezpiecznego Elche (Pacheta awansował z nim do La Liga) stracił tylko dwa punkty.

Jose Rojo Martin Pacheta błyskawicznie znalazł nowy klub. Na jego zatrudnienie zdecydowano się w innym tegorocznym spadkowiczu z najwyższej klasy rozgrywkowej – Realu Valladolid. 51 procent udziałów tego klubu posiada jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii piłki nożnej – Brazylijczyk Ronaldo, dwukrotny mistrz świata, król strzelców mundialu w Korei i Japonii. Celem wyznaczonym przed byłym szkoleniowcem Korony jest powrót do La Liga.

Hiszpan pracował w Kielcach w sezonie 2013/14. Na początku rozgrywek zastąpił zwolnionego Leszka Ojrzyńskiego. „Żółto-czerwoni” pod jego wodzą zajęli 13. miejsce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO