Słaba gra i wysoka porażka Suzuki Korony Handball

wtorek, 28 września 2021 20:44 / Autor: Damian Wysocki

We wtorkowym meczu 5. kolejki PGNiG Superligi, Suzuki Korona Handball przegrała w swojej hali z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 28:39. Kielczanki zagrały katastrofalne zawody. Teraz będą mieć ponad dwa tygodnie na wyciągnięcie wniosków.

Do składu kieleckiego zespołu po kontuzjach wróciły Michalina Pastuszka i Magda Więckowska. Suzuki Korona Handball zaliczyła słaby początek. W ataku rozpoczęła od trzech strat i niecelnego rzutu. Jedno trafienie zaliczyła Magdalena Kowalczyk, ale po nieco ponad czterech minutach gospodynie przegrywały 1:5, a Paweł Tetelewski poprosił o czas.

Przerwa nie podziałała pozytywnie. Przyjezdne dobrze broniły, zmuszały kielczanki do oddawania rzutów z nieprzygotowanych pozycji. Same w ataku były zabójczo skuteczne. Po 9. minutach prowadziły 10:2.

Szybko w bramce Patrycję Chojnacką zastąpiła Małgorzata Hibner, która szybko na swoim koncie zapisała dwie interwencje. Na boisku pojawił się też duet Pastuszka-Więckowska, co ożywiło atak. Kielczanki szybko doprowadziły do wyniku 7:11, jednak dalej nie wystrzegały się błędów i po kwadransie przegrywały 7:13.

W następnych fragmentach kielczanki nieco opanowały nerwy. W ataku niezły zapis notowała Alicja Pękala. Chwilowo zdołały zredukować stratę do pięciu trafień. Ich obrona pozostawiała jednak wiele do życzenia. Do przerwy przegrywały aż 14:21.

Druga część nie przyniosła poprawy. Zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego grały swobodnie w ataku. Kielczanki gubił pośpiech. W efekcie długo utrzymywała się dziesięciobramkowa przewaga Piotrcovii.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego nie wykorzystywały też czystych pozycji, dlatego kolejne fragmenty przyniosły już oczekiwanie na końcową syrenę. Na domiar złego, w 51. minucie boisko z urazem ręku opuściła Honorata Gruszczyńska.

Teraz rozgrywki PGNiG Superligi czeka ponad dwutygodniowa przerwa. Suzuki Korona Handball rozegra kolejny mecz w piątek, 15 października. Jej rywalem na wyjeździe będzie Start Elbląg.

Suzuki Korona Handball – Piotrcovia Piotrków Trybunalski  28:39 (14:21)

Suzuki Korona Handball: Chojnacka, Hibner, Chodakowska – Kędzior 3, Gliwińska, Czekala, Więckowska 9, Pastuszka, Gruszczyńska, Rosińska 1, Pękala 4, Grabarczyk 1, Zimnicka 1, Staszewska, Kowalczyk 8, Jasińska 1