Świetny przejazd Giemzy

czwartek, 06 stycznia 2022 10:47 / Autor: Damian Wysocki

Maciej Giemza, motocyklista Orlen Teamu, zajął 15. miejsce na szóstym etapie Rajdu Dakar. W klasyfikacji generalnej przesunął się tylko o jedną pozycję.

Piekoszowianin nie był zadowolony ze swojego poprzedniego przejazdu, po którym zajął 39. miejsce. – Jechałem jakbym miał w głowie system operacyjny z 2017 roku – mówił zawodnik Orlen Teamu.

W czwartek Maciej Giemza mocniej nacisnął na manetkę gazu. Jechał szybko i bardzo równo. Najlepszy czas wykręcił Australijczyk Toby Price, który pokonał 348-kilometrowy odcinek specjalny w 3 godziny 19 minut i 32 sekundy. Motocyklista Orlen Teamu stracił do niego 13 minut i 16 sekund.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Brytyjczyk Sam Sunderland. Maciej Giemza przesunął się z 33. na 32. lokatę.

W piątek zawodnicy ponownie będą ścigać się w okolicach Rijadu. Pokonają 635 kilometrów, w tym 421 kilometrów odcinka specjalnego.