Trzecie zwycięstwo w sezonie KS Kielce

środa, 06 września 2023 18:43 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W meczu 3. kolejki Orlen Superligi, KS Kielce wygrał w Hali Legionów z Energą MKS-em Kalisz 40:29. Najwięcej bramek dla kielczan - 8 - zdobył Arkadiusz Moryto.

Dzień przed spotkaniem zarząd klubu z Kalisza zdecydował o tym że Paweł Noch przestał pełnić funkcję pierwszego trenera MKS-u. Jego miejsce zajął były szkoleniowiec Gwardii Opole Rafał Kuptel (więcej o tej zmianie TUTAJ).

Do kadry 20-krotnych mistrzów Polski po dwóch meczach nieobecności powrócił Szymon Sićko. W porównaniu do ostatniego meczu z Energą Wybrzeżem Gdańsk znalazł się w niej także Igor Karacić. Natomiast zabrakło kontuzjowanego Benoita Kounkouda oraz Dylana Nahi, który dostał wolne od sztabu szkoleniowego.

Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem wyrównanej gry. W 6. minucie kielczanie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie 4:3 po bramce Artioma Karaleka. Kolejne minuty to minimalna przewaga mistrzów kraju, ale nie przekraczająca trzech bramek.W 16. minucie pierwszą bramkę w sezonie rzucił Szymon Sićko.

Po trafieniu Cezarego Surgiela z 21. minuty „żółto-biało-niebiescy” po raz pierwszy w środowym spotkaniu wyszli na czterobramkowe prowadzenie - 13:9. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy dobrze dysponowany tego dnia Szymon Sićko rzucił swoją czwartą bramkę (15:10). W 27. minucie bezpośrednią czerwoną kartką za faul na Cezarym Surgielu został ukarany zawodnik Energi MKS Kalisz Piotr Krępa.

Po pierwszej części gry gospodarze prowadzili 20:12. Wyróżniającym się zawodnikiem był Miłosz Wałach, który obronił 12 z 22 oddanych rzutów na bramkę KS Kielce.

W drugiej połowie kielczanie utrzymywali bezpieczną przewagę nad podopiecznymi Rafała Kuptela. Choć w pierwszych 6 minutach pozwolili zbliżyć się gościom na dystans pięciu bramek.

W 41. minucie gospodarze prowadzili po skutecznym rzucie karnym Szymona Wiadernego 27:19. W kolejnych fragmentach spotkania utrzymywała się wysoka przewaga KS Kielce.

Ostatecznie kielczanie wygrali trzecie spotkanie w sezonie 40:29.

Kolejny mecz „żółto-biało-niebiescy” rozegrają na wyjeździe w Zabrzu. Niedzielny mecz z miejscowym Górnikiem rozpocznie się o godzinie 15.00.