Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

W czwartek rusza w Kielcach Międzynarodowy Festiwal Bilardowy

środa, 18 sierpnia 2021 09:04 / Autor: Radio eM
W czwartek rusza w Kielcach Międzynarodowy Festiwal Bilardowy
W czwartek rusza w Kielcach Międzynarodowy Festiwal Bilardowy
Radio eM
Radio eM

Około 150 bilardzistów z siedmiu państw weźmie udział w Międzynarodowym Festiwalu Bilardowym, który od czwartku do niedzieli odbędzie się w Kielcach.

Arenami zmagań będą Kieleckie Centrum Bilardowe Contact w Hotelu Tęczowy Młyn oraz klub Focus. Do stolicy Świętokrzyskiego przyjadą zawodnicy z Czech, Ukrainy, Słowacji, Rumunii, Włoch, Bułgarii, Białorusi i Polski.

PONIŻEJ PREZENTUJEMY WYDARZENIA WCHODZĄCE W SKŁAD FESTUWALU:

Mistrzostwa EEBC Juniorów w 9-Bil

Imprezę rozpoczną w czwartek Mistrzostwa EEBC Juniorów w 9-Bil. Turniej zaplanowany jest na dwa dni, a faworytami są młodzi bilardziści, którzy w sierpniu tego roku w Słowenii wywalczyli medale mistrzostw Europy.

W kuluarach stawia się na mistrzów Europy: Dominika Jastrzębia (UKS Fair Play Jaworzno), Szymona Kurala (TCF HUB Kraków) oraz medalistów ME: Oskara Jamorskiego (UKS Snikers Rękoraj), Michała Urbańskiego (Frame Łódź) i Wiktora Fortuńskiego (UKS Baribal Lubin).

Najgroźniejszym rywalem Polaków będzie Kristian Mrva z Preśova. Słowacki bilardzista ma w dorobku wicemistrzostwo Europy w odmianę 9-bil z 2018 roku. Początek tych zmagań zaplanowany został na godzinę 10. Finał tych zmagań odbędzie się w piątek w hotelu Tęczowy Młyn.

Pokazowy Międzynarodowy Turniej Par Mieszanych

Z kolei w piątek, dla zaproszonych gości, w hotelu Tęczowy Młyn odbędzie się pokazowy Międzynarodowy Turniej Par Mieszanych, w którym zagrają 4 najlepsze polskie bilardzistki: Izabela Łącka, Ewa Bąk, Monika Ząbek i Bogna Świtała. Ich partnerami będą znakomici bilardziści z Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Pokaz okraszą kieleccy wokaliści.

Główny turniej Puchar Europy Wschodniej w Bilard – Polish 9-ball

W sobotę od 9.00 ruszy główny turniej Puchar Europy Wschodniej w Bilard – Polish 9-ball zaliczany do rankingu Dynamic Billard Best of the East. Cykl, który rozpoczął się w 2002 roku gromadzi najlepszych zawodników z Europy Wschodniej.

Każdego roku sportowcy rywalizują w pięciu zawodach. W 2021 roku inauguracja odbyła się w Bratysławie. Teraz gospodarzem są Kielce, a na jesieni żądnych rywalizacji czekają wyjazdy do Bułgarii, Albanii i Rumunii. Do Polish 9-Ball planowano dopuścić 80 sportowców, jednak wobec bardzo dużej liczby zgłoszeń udało się przygotować warunki do gry dla 96 osób. W tym celu do Kieleckiego Centrum Bilardowego Contact i sali w hotelu Tęczowy Młyn dodano klub Focus.

W sobotę prowadzona będzie rywalizacja w grupach. Dwóch najlepszych z każdej grupy awansuje do fazy pucharowej zaplanowanej na niedzielę. Finał zaplanowano wstępnie na godzinę 18. Faworytami są Polacy: Tomasz Kapłan (Nosan Kielce), Wojciech Szewczyk (Dekada Sosnowiec) i Mariusz Skoneczny (Lipiński Dachy Tomaszów Maz.).

Najgroźniejszymi rywalami będą: wicemistrz Europy Jakub Koniar ze Słowacji, wicemistrz Europy Vitalyi Patsura, mistrzowie Czech David Zalman i Petr Urban oraz mistrzowie Rumunii Ciprian Gandac i Cristian Surdea.

Tag: Bilard kielce
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO