Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

W sobotę test kondycji

czwartek, 12 października 2017 13:52 / Autor: Damian Wysocki
W sobotę test kondycji
W sobotę test kondycji
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W najbliższy weekend w kilkudziesięciu miastach w Polsce odbędzie się jesienna edycja Testu Coopera organizowana przez „Biegam bo Lubię”. W Kielcach swoją kondycję będzie można sprawdzić w sobotę na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Leszka Drogosza.  

- Ważne, aby przyjść, nie bać się i pobiec realnie na miarę swoich możliwości, aby test był miarodajny. Dla bardziej zaawansowanych biegaczy próba wysiłkowa Coopera będzie doskonałą informacją, na jakich prędkościach trenować w okresie jesienno-zimowym. Dzięki wynikowi będziecie mogli określić, jaką średnią powinniście osiągać na standardowych długich rozbieganiach, aby nie były to puste kilometry. Dzięki odpowiednim tabelom znajdujących się w sieci, będziecie mogli także oszacować optymalne tempo dla biegów w II zakresie oraz szybkich interwałów. Podsumowując test Coopera to kopalnia wiedzy o poziomie wytrenowania. Trzeba jednak zmusić się do 12-minutowego wysiłku i do tego Was serdecznie zachęcamy - czytamy w zaproszeniu „Biegam bo Lubię Kielce”.

Test jest specyficznym sposobem badania własnej kondycji. Swoją nazwę wziął od nazwiska amerykańskiego lekarza Keenetha Coopera, który opracował próbę wytrzymałościową na potrzeby amerykańskiej armii. Polega ona na pokonaniu w ciągu 12 minut jak największej odległości. Kondycje fizyczną określa się na podstawie specjalnych tabel, które uwzględniają wiek, płeć oraz przebiegnięty dystans.

Swoją kondycję w Kielcach będzie można sprawdzić między 9 a 11.30, w miarę zapotrzebowania ten czas może zostać wydłużony. Każdy uczestnik testu otrzyma dyplom z uzyskanym dystansem. 

Tag: Bieganie
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO