Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

„Wandzia” wicekrólową. Teraz czas na medale

sobota, 21 maja 2022 19:39 / Autor: Damian Wysocki
„Wandzia” wicekrólową. Teraz czas na medale
„Wandzia” wicekrólową. Teraz czas na medale
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Magda Więckowska, rozgrywająca Suzuki Korony Handball, została wicekrólową strzelczyń PGNiG Superligi. Lewa rozgrywająca w nowym sezonie powinna powalczyć o swój pierwszy medal w karierze.

Popularna „Wandzia” była najjaśniejszym punktem beniaminka, który uzbierał tylko cztery punkty. 22-latka zdobyła 169 bramek w 26 meczach. Dwa spotkania opuściła z powodu urazu. Wychowanka kieleckiego klubu oddała aż 384 rzuty, co dało jej 44 procent skuteczności. Ta statystyka pokazuje jak bardzo gra Suzuki Korony Handball była od niej uzależniona.

Królową strzelczyń została Magda Balsam z Eurobudu JKS-u Jarosław, która zdobyła 184 bramek w 28 meczach. Na podium z 146 trafieniami uplasowała się również Romana Roszak z FunFloor Perły Lublin.

Przypomnijmy, Magda Więckowska za swoją postawę w poprzednich miesiącach znalazła się w gronie pięciu nominowanych do tytułu „bocznej rozgrywającej sezonu”. Ostatecznie zdobyła go Karolina Kochaniak-Sala z Zagłębia Lubin.

Magda Więckowska będzie kontynuowała swoją karierę w PGNiG Superlidze. W najbliższych dniach powinien zostać ogłoszony jej transfer do wicemistrza Polski z Lublina.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO