Więcej meczów o wszystko nie będzie. Suzuki Korona Handball przegrała z Koszalinem

niedziela, 03 kwietnia 2022 19:52 / Autor: Damian Wysocki

W niedzielnym meczu 23. kolejki PGNiG Superligi, Suzuki Korona Handball przegrała w Hali Legionów z Młynami Stoisław Koszalin 24:29. Podopieczne Pawła Tetelewskiego tracą już szesnaście punktów do tego rywala.

Kielczanki miały bardzo udane otwarcie. Świetnie broniły. Szybko dwie interwencje na swoim koncie zanotowała Patrycja Chojnacka. Po 4. minutach było 3:0.

W kolejnych fragmentach podopieczne Pawła Tetelewskiego straciły rytm. Koszalin wykorzystał swoją grę w przewadze i najpierw doprowadził do remisu, a w 9. minucie, po golu Martyny Żukowskiej, prowadził 6:5.

W następnych minutach po obu stronach pojawiło się więcej błędów i nieskuteczność. Wynik oscylował w granicach remisu. W 19. minucie było 9:9, a trener Paweł Tetelewski poprosił o czas.

Kielczanki dalej popełniały sporo błędów w ataku, ale wszystko wyrównywały solidną defensywą. Swoje dokładała Patrycja Chojnacka. Tuż przed zejściem do szatni przyjezdne wypracowały dwa trafienia przewagi (14:16).

Suzuki Korona Handball źle weszła w drugą część. Miała problemy w ataku. W bramce włączyła się Izabela Prudzienica. Przyjezdne szybko zwiększyły swoja przewagę do pięciu bramek. W 37. minucie prowadziły 20:15, a Paweł Tetelewski poprosił o drugą przerwę.

Grę ofensywną kielczanek utrzymywała dobrze dysponowana Michalina Pastuszka. Gospodynie miały jednak poważne problemy z twardą obroną rywalek, które utrzymywały cztery trafienia zapasu. Jeśli miejscowe dochodziły do czystych pozycji, to często na ich drodze stawała bramkarka.

W końcówce podopieczne Pawła Tetelewskiego spieszyły się, co potęgowało kolejne błędy. Koszalinianki odskoczyły na siedem trafień i dopisały do swojego konta cenne trzy punkty, które praktycznie gwarantują im utrzymanie w elicie.

Suzuki Korona Handball traci już 14 punktów do przedostatniego Startu Elbląg. Kielczanki mają do rozegrania jeszcze siedem spotkań. We wtorek na wyjeździe zmierzą się z Zagłębiem Lubin (godz. 18).

Suzuki Korona Handball – Młyny Stoisław Koszalin 24:29 (14:16)

Suzuki Korona Handball: Chojnacka, Hibner, Chodakowska – Gliwińska 2, Kędzior, Więckowska 3, Pastuszka 6, Costa, Rosińska, Pękala 6, Grabarczyk 3, Zimnicka, Kowalczyk 2, Jasińska 2