Wielki sukces biegacza ze Świętokrzyskiego. Mateusz Borkowski młodzieżowym mistrzem Europy

niedziela, 14 lipca 2019 19:13 / Autor: Damian Wysocki

Mateusz Borkowski został młodzieżowym mistrzem Europy w biegu na 800 metrów. 22-latek pochodzący z Krynek w powiecie starachowickim doskonale wywiązał się z roli faworyta.

Borkowski do finału rywalizacji w szwedzkim Gavle awansował z drugim czasem. W decydującym biegu nie miał jednak sobie równych. Reprezentant Polski od początku kontrolował przebieg zdarzeń, narzucając mocne tempo.

22-latek pierwsze kółko pokonał w 55 sekund, a następnie rozpoczął długi trzystumetrowy finisz. Podopieczny Stanisława Jaszczaka nie miał najmniejszych problemów, aby na ostatnich metrach wyraźnie odskoczyć od goniących rywali. Metę przekroczył w czasie 1:48,75. Drugi był Brytyjczyk Spencer Thomas, a trzeci Hiszpan Pablo Sanchez-Valladares.

Reprezentacja Polski w Gavle zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. "Biało-czerwoni" wywalczyli trzynaście krążków: sześć złotych oraz po trzy srebrne i brązowe. Najlepsi okazali się Niemcy, którzy na podium stawali dwadzieścia jeden razy.