Reklama Patronat Koncert życzeń Kontakt
Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 FM | Włoszczowa 94,4 FM
Tryb Ciemny
eM Radio
WŁĄCZ RADIO
OTWÓRZ NA TELEFONIE
Kod QR
Fot. Norbert Sierpień
Fot. Norbert Sierpień
Pierwsze wakacyjne studio plenerowe Radia eM!
autor
Michał Łosiak
2026.06.27 16:40

Trwa Święto Kielc 2026. Dziś (27 czerwca) wzięliśmy w nim udział razem z naszym plenerowym studiem. Nie zabrakło dobrej zabawy, wielu ciekawych rozmów i zaproszenia na naszą letnią ramówkę

Przypomnijmy, że Święto Kielc rozpoczęło się w piątek (26 czerwca) i potrwa do niedzieli (28 czerwca). Na uczestników czeka wiele atrakcji – występów artystycznych, warsztatów, spotkań autorskich, koncertów, spektakli i sportowej rywalizacji. W tym roku wydarzenia odbywa się pod hasłem „Jedno miasto – wspólna energia”.

– Korzystamy z okazji, żeby pokazać, że przestrzeń publiczna jest też szansą do zaprezentowania dobrej rozrywki, którą oferują na co dzień nasze instytucje kultury. Chcemy, żeby mieszkańcy czuli potrzebę wyjścia a z domu i stworzenia prawdziwej wspólnoty. To święto wszystkich Kielczan – wyjaśniała w naszym plenerowym studiu Agata Wojda, prezydent Kielc.

Wydarzenie odbywa się zarówno na rynku i ulicy Sienkiewicza, jak i w Parku Miejskim i Ogrodzie Botanicznym. Do odwiedzenia regionu świętokrzyskiego zachęcał zaś Rafał Nowak, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

– Nasze województwo jest atrakcyjne nie tylko podczas wakacji, ale również cały rok. Mieszkamy w miejscu, które oferuje szereg atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno dzieci, jak młodzież, osoby dorosłe i starsze – podkreślał Rafał Nowak.

W trakcie rozmowy z Piotrem Michalcem, zastępcą redaktora naczelnego Radia eM Kielce zaprezentowaliśmy także naszą wakacyjną ramówkę.

– Na pewno usłyszycie najpiękniejsze wakacyjne przeboje. Nie zabraknie jednak dobrze znanych audycji i nowości. Jeśli włączycie eMkę to  pewnością nie będziecie się nudzili i poczujecie prawdziwie letni klimat – zapewniał Piotr Michalec.

Warto dodać, że w ramach Święta Kielc w Parku Miejskim odbywa się dziś także Święto Wody. Główną atrakcję imprezy będzie koncert zespołu Dżem. Początek o godzinie 19.

 

GALERIA

NAJNOWSZE

OSTATNIA AKTUALIZACJA

95
5,98
98
6,68
ON
6,09
LPG
3,29
ORLEN
Jaworznia 208C, Jaworznia

CENY PALIW

SPRAWDŹ CENY AKTUALIZUJ

CZYTAJ DALEJ