Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Dni Honorowego Krwiodawstwa

piątek, 21 listopada 2014 12:40 / Autor: Justyna Wrona
Dni Honorowego Krwiodawstwa
Dni Honorowego Krwiodawstwa
Justyna Wrona
Justyna Wrona

W sobotę (22.11) rozpoczynają się Dni Honorowego Krwiodawstwa. – Działalność społeczna honorowych dawców krwi jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całej służby zdrowia w Polsce. To moment, kiedy możemy wyróżnić i odznaczyć takie osoby – podkreśla Jerzy Stalmasiński dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

- W województwie świętokrzyskim 27 listopada odbędą się centralne uroczystości podkreślające wagę działalności społecznej honorowych dawców krwi. Należy pamiętać, że są to wolontariusze. Można przyjąć, że około 20 tysięcy osób z naszego regionu w sposób w miarę systematyczny zgłasza się do jednostek strukturalnych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Najczęściej są to osoby indywidualne, które z dobroci serca i potrzeby niesienia pomocy drugiemu człowiekowi zgłaszają się. Niemniej jednak część osób zrzeszona jest w klubach, głównie Polskiego Czerwonego Krzyża - mówi Jerzy Stalmasiński dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

- Podpisaliśmy obecnie porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego, w którym studiuje ponad 20 tysięcy studentów. Mam nadzieję, że zasilą oni szeregi honorowych dawców krwi – dodał dyrektor Jerzy Stalmasiński.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO