Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

BIZNES

Zalety korzystania z taksówek

wtorek, 12 marca 2019 18:06 / Autor: Radio eM
Zalety korzystania z taksówek
Zalety korzystania z taksówek
Radio eM
Radio eM

Szybka komunikacja miejska, rower czy podróż na piechotę mają swój urok, ale nie zawsze są to najlepsze metody przemieszczania się. Pora dnia, warunki atmosferyczne i inne czynniki mogą sprawiać, że w danym momencie najbardziej komfortowym i optymalnym wyborem będzie taksówka. Dlaczego warto nimi jeździć?

Plusy podróżowania taksówką

W przeciwieństwie do komunikacji miejskiej taksówkę można wezwać o dowolnej godzinie. Nie jest się zatem uzależnionym od rozkładu jazdy, co docenić można szczególnie w godzinach nocnych. Przejazd taksówką jest przy tym szybszy niż autobus, który zatrzymuje się na wielu przystankach. Ponadto, taksówki nie muszą trzymać się wyznaczonych tras. Mogą bardziej elastycznie reagować na to, co dzieje się na ulicach, np. omijając korki i zatłoczone arterie. Jeśli komuś zależy na czasie, taksówka będzie najlepszym wyborem.

Wsiadając w taksówkę, możemy dotrzeć bezpośrednio pod wskazany adres. Taksówkarz przyjedzie także po klienta w wyznaczone miejsce. Nie trzeba dochodzić na przystanek i czekać na środek komunikacji miejskiej. Taksówkę docenić mogą również te osoby, które mają ze sobą spory bagaż. Przemieszczanie się w zatłoczonych autobusach czy tramwajach z dużą walizką czy torbą może być uciążliwe.

Oczywiście, za przejazd taksówką trzeba zapłacić więcej niż za bilet autobusowy, jednakże koszta można rozłożyć na kilka osób. Poza tym zyskuje się komfort, którego komunikacja miejska nie zapewni. Zaletą jest także mobilność, dostępność o każdej porze, szybkość dojazdu oraz bezpieczeństwo.

Czym kierować się przy wyborze taksówki?

W przypadku taksówek należy się jednak liczyć z tym, że różne firmy będą miały różne standardy obsługi. Będą się one różniły cennikiem, jakością samochodów, standardami obsługi, dostępnością niektórych usług. Zdarzają się także nieuczciwi kierowcy, zwłaszcza wśród osób niezrzeszonych w korporacjach, którzy nie znają dobrze miasta, zawyżają koszty kursu lub nie grzeszą kulturą osobistą. Dlatego wybór firmy taksówkarskiej może mieć duże znaczenie dla komfortu usługi.

Warto z pewnością szukać sprawdzonych przewoźników, którzy cieszą się dobrą opinią wśród klientów. W internecie, zwłaszcza w mediach społecznościowych, można zazwyczaj bez trudu odnaleźć tego rodzaju informacje. Plusem z pewnością jest wieloletnia działalność na rynku.

Liczy się nie tylko staż samej firmy, ale i jej wielkość. Większa firma daje gwarancję szybkiego dojazdu taksówki do zamawiającego ze względu na liczbę dostępnych dla niej kierowców i samochodów. Od rozpoznawalnej marki możemy także oczekiwać uczciwości i wysokiej jakości usług.

Dobrze zwrócić uwagę na to, czy taksówkę łatwo zamówić. Dla wielu osób to obok ceny jedno z najważniejszych kryteriów. Aplikacje mobilne pozwalają szybko wezwać kurs i firmy, które nie wprowadzają cyfrowych rozwiązań, ograniczają sobie dostęp do klientów. Wygoda w sposobie kontaktowania się z firmą taksówkarską to dla wielu ważna rzecz, a nie każdy przecież ma ochotę dzwonić przez telefon.

Duże znaczenie ma też cena. Im więcej korporacji taksówkarskich, tym większa konkurencja i lepsze ceny kursów. Ale nie zawsze najtańsze taksówki są najlepsze. Czasem obniżony koszt wiąże się z gorszą jakością samochodów, a przez to gorszym bezpieczeństwem w czasie jazdy. Wielu, zwłaszcza młodszych klientów, doceni także, jeśli w taksówce można przeprowadzać transakcje bezgotówkowe. Coraz więcej osób korzysta z płatności kartą. Korporacja, która umożliwia tego rodzaju operacje płatnicze w swoich taksówkach, udowadnia, że zależy jej na kliencie.

Tanie taksówki w Kielcach

Tak jak w wielu innych dużych miastach, Kielce również posiadają swoje korporacje taksówkarskie i istnieje w nich zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi. Jedną z pierwszych firm tego typu, działających w stolicy województwa świętokrzyskiego, jest Radio Taxi Alfa. Chętni na kurs taksówką mają do dyspozycji ponad 60 aut tylko z tej jednej korporacji.

Samochody akurat tej firmy można znaleźć na postojach na Placu Wolności, przy Galerii Echo, przy ul. Zakładowej w pobliżu Targów Kielce, przy ul. Grunwaldzkiej pod Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym oraz Szpitalem Dziecięcym oraz przy ul. Artwińskiej w rejonie szpitala onkologicznego. W tych miejscach niedrogi środek transportu, który pozwala szybko dotrzeć do rynku, jest bardzo przydatny. Tanie taksówki są również potrzebne kieleckim studentem. Przydają się także osobom, które pragną zatrzymać się w jednym z miejscowych hoteli.

Ale usługi taxi na terenie miasta to nie jedyny element oferty, na który mogą liczyć klienci kieleckich korporacji. Firmy taksówkarskie umożliwiają także dojazd na lotniska w Krakowie, Katowicach czy Warszawie. Proponują kompleksową obsługę firm oraz klientów indywidualnych. W Kielcach dzięki korporacjom taksówkarskim można na przykład zrealizować drobne zakupy, otrzymać pomoc w odpaleniu samochodu za pomocą przewodów, odprowadzić samochód lub go wynająć. Coraz większa otwartość firm taksówkarskich na nietypowe zlecenia sprawia, że warto śledzić ich ofertę. A z pewnością warto korzystać z ich usług transportowych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO