Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Jak rozpocząć karierę w branży UX?

środa, 08 grudnia 2021 10:30 / Autor: Radio eM
Jak rozpocząć karierę w branży UX?
Jak rozpocząć karierę w branży UX?
Radio eM
Radio eM

Branża UX jest obecnie jedną z tych, które rozwijają się naprawdę intensywnie. Miejsc pracy dla UX Designerów naprawdę nie brakuje. Okazuje się jednak, że znalezienie dobrego kandydata do takiej pracy nie jest proste. Kariera w branży UX jest więc świetnym pomysłem na życie. Jak rozpocząć pracę w User Experience? Tym, od czego warto zacząć jest UX kurs.

Czym jest User Experience?

User Experience to projektowanie ukierunkowane na wrażenia użytkownika. Odnosi się głównie do sklepów internetowych, ale znajduje zastosowanie także w przypadku blogów i innych serwisów. Zgodnie z założeniami UX każda strona powinna być przyjazna dla użytkownika, czyli:

  • ● przejrzysta;
  • ● zrozumiała;
  • ● funkcjonalna.

Bardzo ważne jest, aby korzystanie z niej nie nastręczało żadnych problemów. Wszystko to ma sprawić, że osoba, która wejdzie na stronę pozostanie na niej możliwie jak najdłużej, podejmując konkretne działania. W przypadku sklepu powinien być to zakup przynajmniej jednego produktu.

Dla kogo praca w branży UX będzie odpowiednia?

Tak naprawdę praca ta jest odpowiednia dla każdego, kto ma zdolność analitycznego myślenia i potrafi wczuć się w pozycję innych. Warto jednak pamiętać, że zdecydowanie lepiej w branży UX poczują się osoby, które mają już jakieś doświadczenie w zbliżonych zawodach. UX kurs jest więc odpowiedni dla wszystkich, którzy pracowali bądź pracują jako:

  • ● graficy komputerowi;
  • ● programiści.

To dobry wybór także dla tych, którzy ukończyli marketing bądź pracują w dziale marketingu. Decydując się na wykonywanie tego zawodu, należy pamiętać, że jest to praca, która wiąże się z koniecznością nieustannego dokształcania.

Dlaczego UX kurs jest ważny?

Oczywiście można projektowania UX uczyć się samodzielnie. Trzeba jednak pamiętać, że będzie to naprawdę duże wyzwanie. Zdecydowanie lepiej postawić na dobry UX kurs, podczas którego można zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do tego, aby z sukcesem wykonywać zawód projektanta User Experience.

Jak przygotować portfolio UX?

Do znalezienia pracy w tej branży potrzebne jest portfolio. Osoby, które już pracowały nie mają z jego przygotowaniem większego problemu. Wystarczy, że przedstawią swoje najlepsze realizacje, wskażą na przyczyny podjętych decyzji i zaprezentują efekt. Co mają jednak zrobić ci, którzy chcą podjąć pierwszą pracę w branży UX? Mogą popisać się swoją wiedzą, prezentując pomysł na to, jak usprawnić stronę bądź aplikację, która już istnieje. W przestrzeni internetowej znaleźć można wiele witryn i mnóstwo aplikacji, których funkcjonalność czy przejrzystość pozostawia wiele do życzenia. Tak przygotowane portfolio należy rozesłać po firmach, w których pracą jesteśmy zainteresowani. Potem pozostaje już tylko czekać na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Branża UX daje naprawdę ogromne możliwości, jeśli chodzi o pracę. Decydując się na pracę jako UX Designer, można liczyć także na bardzo dobre zarobki. Aby jednak myśleć o dobrej posadzie, warto ukończyć UX kurs. To najlepsza inwestycja, która naprawdę bardzo się opłaca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO