Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Konkurs na nazwę nowego pieca odlewni Chemar. Do wygrania cenne nagrody!

środa, 07 kwietnia 2021 16:34 / Autor: Wojciech Dudkowski
Konkurs na nazwę nowego pieca odlewni Chemar. Do wygrania cenne nagrody!
fot. Chemar
Konkurs na nazwę nowego pieca odlewni Chemar. Do wygrania cenne nagrody!
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Kielecka odlewnia staliw Chemar S.A. ogłasza konkurs dla uczniów kieleckich przedszkoli i szkół podstawowych na nazwę nowego pieca hutniczego. Do wygrania są cenne nagrody.

– Konkurs związany jest z wydarzeniem, które niedługo będzie miało miejsce w naszych zakładach. Chcemy uruchomić po raz pierwszy od 67 lat zmodernizowany piec łukowy. Ma to duże znaczenie dla produkcji. Inwestycję będziemy finalizować na przełomie maja i czerwca – mówi Radiu eM Mariusz Gajowiec, prezes spółki.

– Chcemy to połączyć z aktywizacją uczniów w okresie nauki zdalnej. Zaproponowaliśmy, aby szkoły mogły zorganizować lekcję na temat przemysłu i zawodu odlewnika, który jest już trochę zapomnianym zawodem. Nie mamy szkół technicznych, które by w nim kształciły. Liczymy na zainteresowanie uczniów – dodaje nasz rozmówca.

Ambasadorem konkursu ze strony samorządu województwa jest Renata Janik, wicemarszałek Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

– Konkurs skierowany jest do przedszkoli i szkół z terenu Kielc, każda z nich może zaproponować jedną nazwę. Do wygrania są trzy nagrody o łącznej wartości 6 tysięcy złotych. Zaproponowana nazwa musi być oryginalna, łatwa w wymowie i pasować do pieca łukowego. Nie może być już wcześniej zastrzeżona – tłumaczy wicemarszałek.

Szkoła, która zajmie pierwsze miejsce otrzyma tablicę multimedialną, za drugie miejsce jest projektor, a zdobywca trzeciego miejsca dostanie pomoce dydaktyczne do nauki języka angielskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 maja, natomiast 10 maja zostaną ogłoszone wyniki.

Dokładny regulamin konkursu

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO