Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Pożyczka na dowód - na co zwrócić uwagę? Materiał partnera

środa, 14 kwietnia 2021 08:32 / Autor: Maria Ołubiec
Pożyczka na dowód - na co zwrócić uwagę? Materiał partnera
Pożyczka na dowód - na co zwrócić uwagę? Materiał partnera
Maria Ołubiec
Maria Ołubiec

Pożyczka na dowód stanowi bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które w szybkim czasie potrzebują uzyskać określoną ilość środków pieniężnych. Tego typu rozwiązań poszukiwać można zarówno w placówkach bankowych, jak i w bardzo szerokiej ofercie firm pozabankowych. Wybór najbardziej korzystnej oferty nie jest wcale taki prosty. Każdy z klientów powinien zatem przeprowadzić szczegółową analizę interesującej go pożyczki, między innymi pod kątem okresu spłaty oraz wymogów stawianych wobec pożyczkobiorcy. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Jakie korzyści można uzyskać dzięki skorzystaniu z szybkiej pożyczki?

 

  • Czym jest pożyczka na dowód?
  • Co można zyskać korzystając z takiego rozwiązania?
  • Na jakie elementy należy zwrócić uwagę?

Czym jest pożyczka na dowód?

Pożyczka na dowód jest bardzo popularną formą kredytowania. W zdecydowanej większości dotyczy ona raczej niewielkich kwot, które udzielane są przez instytucje pozabankowe. Takie środki finansowe wykorzystać można na realizację dowolnego celu, takiego jak na przykład remont mieszkania, naprawa samochodu lub wakacyjny wyjazd. Pożyczka jest najlepszym rozwiązaniem dla osób poszukujących dostępu do szybkiej gotówki, bowiem wszelkie procedury ograniczane są w tym przypadku do niezbędnego minimum. W wielu sytuacjach cały proces wnioskowania może odbyć się nawet przy wykorzystaniu internetu, bez konieczności osobistego stawiennictwa w placówce. Wybierając pożyczki na sam dowód nie wymaga się od pożyczkobiorcy przedstawiania różnego rodzaju dokumentacji, takiej jak chociażby zaświadczenie o zatrudnieniu lub wysokości uzyskiwanego wynagrodzenia. Analiza przeprowadzana jest bowiem w oparciu o dane znajdujące się w dowodzie osobistym, co przekłada się w znaczący sposób na zwiększenie szybkości całej procedury.

Co można zyskać korzystając z takiego rozwiązania?

Największą zaletą takiego rozwiązania jest bez wątpienia szybkość całej procedury. Minimum formalności pozwala na bardzo szybkie pozyskanie środków pieniężnych. To także dobre rozwiązanie dla tych pożyczkobiorców, którzy nie chcą zwracać się do swojego pracodawcy o uzyskanie zaświadczenia na temat zatrudnienia lub zarobków. Niestety tego typu formalności mogłyby bowiem opóźnić cały proces uzyskiwania pożyczki. Atutem pożyczki na dowód jest także fakt, że może otrzymać ją każda osoba, która wykazuje stałe dochody. Nie ma tutaj wymogu uzyskiwania dochodu z umowy o pracę. Mogą być one osiągane na podstawie umów cywilnoprawnych, kontraktów, działalności gospodarczej, a nawet z różnego rodzaju świadczeń rodzinnych, emerytalnych lub zasiłków. Proces weryfikacji jest bardzo szybki, co oznacza, że pieniądze błyskawicznie pojawią się na wskazanym przez pożyczkobiorcę koncie bankowym. Nie trzeba również podawać powodu, dla którego zaciągnięta została pożyczka. Cechują się one także bardzo wysoką przyznawalnością. Pożyczkodawcy w indywidualny sposób podchodzą do każdego klienta. W rezultacie nie skreśla się nawet osób, które posiadają negatywną historię kredytową. Szeroką ofertę placówek z możliwością złożenia wniosku, znaleźć można za pośrednictwem strony internetowej https://www.get-money.pl/aktualności/banki/pożyczka-wyłącznie-na-dowód-osobisty.

Na jakie elementy należy zwrócić uwagę?

Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z pożyczki, należy dokładnie przeanalizować jakie wymogi są kierowane względem pożyczkobiorcy oraz na jakie korzyści może on liczyć. Oczywiście niezbędnym minimum będzie w tym przypadku konieczność posiadania własnego dowodu osobistego, pełnoletność i konieczność przebywania na terytorium Polski. Pożyczka jest zobowiązaniem, które oczywiście będzie trzeba spłacić, dlatego też końcowa decyzja nie powinna być zbyt pochopna. Należy rozpatrzyć jej wady i zalety, żeby uniknąć ewentualnego rozczarowania lub nie narazić się na dodatkowe koszty. Bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się wykorzystanie kalkulatorów, które dostępne są na różnego rodzaju stronach internetowych. Za ich pomocą porównać można poszczególne parametry ofert. Dzięki temu każdy z klientów dowie się między innymi jak wysoką kwotę pożyczki może uzyskać oraz jaki będzie okres jej spłaty. Trzeba także zwrócić uwagę na dolną granicę wieku, do którego przyznawane są pożyczki. W niektórych przypadkach może ona bowiem wynosić nawet 20-25 lat. Niektóre z placówek mogą również dokonywać sprawdzeń w BIK.

Pożyczka na dowód może by bardzo dobrym rozwiązaniem, jednak tak jak w przypadku każdego innego zobowiązania finansowego, należy do niej podchodzić w sposób rozsądny. Fakt, że ich pozyskanie jest bardzo łatwe i nie zajmuje dużej ilości czasu, może być powodem do podjęcia niewłaściwej decyzji. Każdorazowo należy więc dokładnie oszacować, czy będzie nas stać na dodatkowe obciążenie domowego budżetu. Tym bardziej, że odroczenie terminu spłaty, w niektórych przypadkach może również wiązać się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. Więcej informacji na temat pożyczek znaleźć można na w serwisie https://www.get-money.pl/. Dodatkowo skorzystać można również z praktycznych porównywarek oraz rankingów.

 

undefined

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO