Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Rozwiązanie na problemy z chorobami układu oddechowego. Materiał partnera

środa, 14 kwietnia 2021 08:14 / Autor: Maria Ołubiec
Rozwiązanie na problemy z chorobami układu oddechowego. Materiał partnera
Rozwiązanie na problemy z chorobami układu oddechowego. Materiał partnera
Maria Ołubiec
Maria Ołubiec

Rozwiązanie na problemy z chorobami układu oddechowego

 

Od jakiegoś czasu masz problemy z oddychaniem? Twoje płuca odmawiają Ci posłuszeństwa, a Ty nie masz pojęcia, co możesz z tym zrobić? Cóż, żyjemy w czasach, w których jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Jeśli zatem jesteś zainteresowany tym tematem i chcesz zrobić coś, co chociaż w małym stopniu pomoże Ci normalnie oddychać, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Otóż w naszym sklepie znajdziesz najpotrzebniejsze produkty do przeprowadzenia tak zwanej aerozoloterapii. Chcesz wiedzieć na ten temat więcej? Jeśli tak, zachęcamy do dalszego czytania.

Jak jakość powietrza wpływa na układ oddechowy

 

Zanim przejdziemy do tego czym tak właściwie jest aerozoloterapia, warto jest odpowiedzieć na kluczowe pytanie, czyli na to jaki wpływ ma słaba jakość powietrza na układ oddechowy człowieka. Przede wszystkim należy w jasny sposób zaznaczyć, że nie da się uniknąć zanieczyszczeń powietrza, bowiem obecnie znajdują się one niemal wszędzie. Mimo to wciąż można mówić o miejscach, które charakteryzują się stosunkowo małą ilością zanieczyszczeń (w porównaniu do pozostałych regionów). Największym wrogiem układu oddechowego jest przede wszystkim tak zwany pył zawieszony. Dlaczego to właśnie pył zawieszony budzi tak duży postrach? Cóż, przede wszystkim ze względu na to, że wszystkie badania w jasny sposób obrazują szkodliwość tego niechcianego składnika powietrza. Jeśli mowa o szkodliwości, należy wiedzieć, że chodzi tu zarówno o szkodliwość krótkotrwałą, jak i szkodliwość długotrwałą. W dużym skrócie oznacza to, że skutki wdychania pyłów zawieszonych mogą mieć swoje bardzo poważne konsekwencje odbijające się na zdrowiu. Dlaczego? Otóż cząsteczki pyłów zawieszonych docierają niemal do każdej części układu oddechowego (ich zdolność rozprzestrzenia się zależy przede wszystkim od wielkości cząsteczek). Najbardziej niebezpieczne okazują się być cząsteczki, które uwalniają się podczas palenia węglem oraz podczas jazdy samochodem. Jeśli chodzi o palenie materiałami takimi jak węgiel, niemal każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jest to niezwykle szkodliwe, nie każdy jednak wie, że równie niebezpieczne jest jeżdżenie autem wyposażonym w tak zwane silniki Diesla. Choć wiele osób uważa, że tego typu samochody to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, warto zauważyć, że nie mają zbyt dobrego wpływu na środowisko. 

Bardzo wiele mówi się o tym jak bardzo niebezpieczne jest długotrwałe oddychanie zanieczyszczonym powietrzem, jednak mimo tej wiedzy, niewiele osób porusza problem wpływu jakości powietrza na ciążę. Otóż okazuje się, że jakość powietrza jest niezwykle ważna już podczas pierwszych miesięcy życia. Badacze polskiego pochodzenia (dokładnie z Krakowa) wykazali, że wdychanie pyłów zawieszonych jest ogromnym zagrożeniem na etapie życia płodowego. Badania zostały przeprowadzone pod opieką oraz przewodnictwem profesora Wiesława Jędrychowskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego, a sama grupa badawcza była w stałym kontakcie z Uniwersytetem Columbia. Badania wykazały, że kobiety w ciąży żyjące w najbardziej zanieczyszczonych miastach wdychają ilość smogu porównywalną do wypalenia około 10 papierosów dziennie. 

Choroby układu oddechowego

 

Jak łatwo można się domyślić, życie w dużych mieście charakteryzującym się bardzo złą jakością powietrza może mieć poważne skutki odbijające się na zdrowiu człowieka. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że choroby układu oddechowego mają przeważnie charakter przewlekły. Oznacza to, że proces ich leczenie jest niezwykle żmudny, a całkowite wyleczenie lub pozbycie się niechcianych objawów może być nawet niemożliwy. W związku z tym, warto jest mieć na uwadze to, by stosować pewien rodzaj profilaktyki, która ma na celu zapobieganie ewentualnemu występowaniu chorób układu oddechowego. Faktem jest to, że tego typu choroby swoje podłoże bardzo często mają w genach, jednak istnieją schorzenia, które wywoływane są czynnikami środowiskowymi. Ponadto należy jasno zaznaczyć, że miejsce w jakim żyjemy ma wprost ogromny wpływ na to jak rozwija się choroba oraz, w którym kierunku pójdzie. Co zatem warto stosować w walce z trudnościami z oddychaniem? 

Co to jest aerozoloterapia?

Odpowiedzią na pytanie zadane w akapicie wyżej może okazać się aerozoloterapia, która niezwykle często nazywana jest również terapią wziewną. Wiele osób nie ma pojęcia o tym czym jest tak zwana aerozoloterapia, a jeszcze więcej osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ją stosuje. Otóż aerozoloterapia to nic innego jak popularne inhalacje. Inhalacje te odbywają się na zasadzie wdychania substancji leczniczych lub też pomocniczych zawartych w aerozolu. Do przeprowadzenia specjalistycznej terapii wziewnej potrzebny jest sprzęt. Podstawowym urządzeniem, w które należy się zaopatrzyć jest oczywiście inhalator. Niezbędne są również aerozole. Jeśli chodzi o aerozole to mogą one zawierać substancje takie jak: 

- olejki lecznicze, 

- olejki eteryczne, 

- wody zdrojowe. 

Warto wiedzieć też, że do bardzo popularnych aerozoli należą produkty naturalne, które wytwarzane są pod wpływem przyrody. Przykładem takiego produktu może być na przykład aerozol solny wytworzony z soli morskiej. 

Aerozoloterapia, czyli uniwersytecie rozwiązanie, które może okazać się pomocne w walce z problemami oddechowymi

 

Aerozoloterapia to metoda, która może okazać się niemal zbawienna w wielu przypadkach. Schorzenia, które są wskazaniem do tego typu leczenia to między innymi:

-przewlekłe nieżyty infekcyjne nosa, gardła, 

- przewlekłe nieżyty krtani lub zatok przynosowych, 

- stany po operacyjne okolic nosa, 

- stany po operacyjne migdałków, 

- przewlekły nieżyt zanikowy lub przerostowy krtani,

- tak zwane przeciążenie głosu, 

- astma oskrzelowa, 

- przewlekłe nieżyty trąbki słuchowej, 

- zapalenie migdałków, krtani i zatok przynosowych, 

- mukowiscydoza, czyli zwłóknienie torbielowate oskrzeli, 

- przewlekłe i nawracające nieżyty oraz rozstrzenie oskrzeli, 

- stany po zapaleniu płuc, 

- zespół zatokowo-oskrzelowe, 

- stany po zabiegach chirurgicznych drzewa oskrzelowego i płuc. 

Oprócz tego, warto zaznaczyć, że inhalacje znajdą swoje zastosowanie również w przypadkach migreny oraz leczenia tak zwanych nerwobóli. Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku, przyczyną może (ale nie musi) być stres. Wbrew pozorom stres ma bardzo duży wpływ zarówno na życie psychiczne jak i fizyczne. Jeśli zatem odczuwasz ostatnio duże przeciążenie lub znalazłeś się w sytuacjach stresowych, pamiętaj o tym, by wykonywać regularne inhalacje. 

Gdzie można kupić aparaturę potrzebną do przeprowadzenia aerozoloterapii?

 

Teraz, gdy wiesz już w jaki sposób możesz radzić sobie z wyżej wymienionymi schorzeniami, w Twojej głowie z pewnością pojawiło się pytanie ,,Gdzie mogę kupić ten specjalistyczny sprzęt". Tak jak mówiliśmy, do przeprowadzenia inhalacji potrzebna jest specjalna aparatura (w tym przypadku doskonale sprawdzą się inhalatory). Wszystkie sprzęty, które mogą być Ci potrzebne, znajdziesz w naszej ofercie. Dlaczego warto jest stawiać właśnie na nas? Otóż, nasz sklep to profesjonalna firma, która cechuje się dbałością o klienta na najwyższym poziomie. Wiemy jak bardzo ważna jest jakość i między innymi właśnie dlatego, wśród artykułów dostępnych na naszej stronie znajdują się wyłącznie produkty, o wysokiej klasie. W naszej ofercie znajdziesz między innymi: 

- wyżej wspomniane inhalatory, 

- nebulizatory,

- komory inhalacyjne

 

undefined

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO