Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Zestaw garnków. Trzy fakty, o których nie wiedziałaś. Materiał partnera

środa, 24 lutego 2021 21:22 / Autor: Radio eM
Zestaw garnków. Trzy fakty, o których nie wiedziałaś. Materiał partnera
Zestaw garnków. Trzy fakty, o których nie wiedziałaś. Materiał partnera
Radio eM
Radio eM

Zestaw garnków jaki jest, każdy widzi. To po prostu naczynia kuchenne, w których codziennie przygotowujemy dla siebie obiady i kolacje. Czy można więc czegoś o nich nie wiedzieć? Jak się okazuje – można.

Niewiedza ta sprowadza się potem do przypalenia podgrzewanej przez nas potrawy, albo w gorszym wypadku – całego garnka. Brak podstawowej wiedzy o kompletach garnków sprowadza się w ostatecznym rozrachunku do faktu, że zmuszeni jesteśmy spożywać niesatysfakcjonujące nas posiłki. Na szczęście w tym artykule – jak w pigułce – zawarliśmy wszystkie informacje, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi, a które niezbędne okażą się nam przy wyborze właściwego zestawu garnków.

Fakt nr 1. Lepiej mieć zestaw garnków, czy pojedyncze ich sztuki?

Często zamiast z kompletu garnków – korzystamy z wybrakowanych, pojedynczych ich egzemplarzy. Dzieje się tak dlatego, że zazwyczaj z biegiem lat dokupujemy, lub dostajemy takowe w prezencie. Zajmują one dużo miejsca w naszych szafkach. A z racji tego, że są one do siebie niedopasowane, to nie można ich wsadzić jeden w drugi a tym samym zaoszczędzić tak cenne miejsce. W efekcie kuchnia jest nimi stale zabałaganiona, co z kolei mocno przeszkadza nam w gotowaniu codziennych obiadów.

lgk4h0zxwlazdkl

Komplet garnków ze stali nierdzewnej Kredo 8-częściowy; Źródło: Prymas AGD

Fakt nr 2. Zalety zestawu garnków emaliowanych

Dobrym dla każdej gospodyni pomysłem okazać się może kupno zestawu garnków emaliowanych, albo pojedynczych jego elementów, które będą jednak względem siebie dopasowane. Gotowe komplety garnków maja najróżniejsze wielkości. Począwszy od trzech sztuk – na zestawach złożonych nawet z dziesięciu elementów. Składają się one z garnków o różnych wielkościach, dzięki czemu można chować jeden w drugi. Zaoszczędzamy sobie więc tym samym wolne miejsce.

Zakup zestawu emaliowanych garnków jest dobrym pomysłem także i dlatego, że substancja z której zostały one wykonane jest niezwykle bezpieczna dla zdrowia. Emalia nie zachodzi w żadne chemiczne związki z żywnością, nawet jeśli ta przygotowywana jest w najwyższych temperaturach. Pokarm nie przywiera do ścianek i dna naczynia, co niweluje z kolei możliwość jego przypalenia.

5bzsit4gsi5z7kp

Pojedynczy element kompletu garnków ze stali nierdzewnej Kredo 8-częściowy; Źródło: Prymas AGD

Fakt nr 3. Zalety zestawu garnków na indukcję

Korzystanie z płyty indukcyjnej to zupełnie inna jakość, niż ta na którą skazani jesteśmy w przypadku konieczności korzystania z palników gazowych. Niewiele osób bowiem zdaje sobie sprawę, że podgrzewanie w garnkach indukcyjnych jest nawet o 50 % szybsze niż w standardowy sposób. Innymi słowy – jeśli chcemy dwukrotnie szybciej przygotować sobie obiad – to skorzystajmy z zestawu garnków na indukcję.

Garnki indukcyjne są ponadto zazwyczaj wyrobami bardzo wysokiej jakości. Wykonane z najlepszej stali nierdzewnej, a także posiadające warstwy ochronne i nieprzywierające – stanowić będą rozwiązanie, które na długie lata zapewni nam łatwe i proste gotowanie, a także doskonałe i zdrowe posiłki.

Podsumowanie

Zestawy garnków mają jednak swoje „tajemnice”. Kiedy jednak przyjrzymy im się bliżej – zdobędziemy wiedzę niezbędną do trafnego dobrania ich do siebie. Najlepiej kupować zestawy garnków w dobrych sklepach internetowych, jak Prymus AGD.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO