Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Zyrtec UCB - pomoc w walce z alergią. Materiał partnera

wtorek, 22 czerwca 2021 12:13 / Autor: Radio eM
Zyrtec UCB - pomoc w walce z alergią. Materiał partnera
Zyrtec UCB - pomoc w walce z alergią. Materiał partnera
Radio eM
Radio eM

Alergie sezonowe dotyczą coraz większej liczby osób. Co ciekawe, mogą one przytrafiać się nie tylko wiosną, choć okres pylenia sprzyja oczywiście występowaniu reakcji alergicznych. Niemniej jednak alergia może objawiać się także jesienią (zwykle obserwujemy wtedy uczulenie na pleśnie i grzyby), a nawet zimą.

W przypadku wystąpienia reakcji alergicznych warto sięgnąć po Zyrtec UCB . Lek Zyrtec UCB blokuje wydzielanie histaminy, przez co łagodzi różne objawy alergii.

Na pokrzywkę i na katar

Substancją czynną leku Zyrtec UCB  jest cetyryzyny dichlorowodorek - każda tabletka zawiera 10 mg cetyryzyny dichlorowodorku. Lek wykazuje więc działanie przeciwhistaminowe, dzięki temu w znacznym stopniu łagodzi reakcję alergiczną, która pojawia natychmiast bądź w  krótkim czasie po kontakcie z alergenem. Zyrtec UCB  pomaga w przypadku pokrzywki, kataru alergicznego, łzawienia oczu. Są to typowe objawy alergii, które na szczęście można zwalczać za pomocą odpowiedniego preparatu. Zyrtec UCB może być stosowany przez 10 dni - jeśli po tym czasie objawy alergii nie ustąpią, należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli ten wyrazi zgodę, możemy kontynuować przyjmowanie preparatu Zyrtec UCB. Dorosłe osoby powinny przyjmować jedną tabletkę leku Zyrtec UCB na dobę, dzieci powyżej 6. roku życia - dwa razy po pół tabletki na dobę. Nie należy przekraczać zalecanej, dobowej dawki, chyba że lekarz wyraźnie zaleci nam inne dawkowanie leku. Warto pamiętać, że zażycie większej ilości tabletek, niż zaleca producent, nie spowoduje, że lek będzie działał w bardziej efektywny sposób.

Kiedy sięgnąć po Zyrtec UCB?

Objawy alergii mogą dać o sobie znać w najmniej oczekiwanym momencie. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jesteśmy na coś uczuleni, dopóki nie dopadnie nas katar alergiczny bądź na ciele nie pojawi się charakterystyczna, często uporczywie swędząca pokrzywka. Nie pozwólmy, aby alergia pokrzyżowała nasze plany i sięgnijmy wtedy po Zyrtec UCB. Jest to bezpieczny lek, który nie zaburza koncentracji i pozwala zachować pełnię sprawności zarówno pod względem fizycznym, jak i intelektualnym. Oczywiście osoby, które cierpią na różnego typu choroby, kobity w ciąży czy też karmiące piersią powinni skonsultować przyjmowanie leku Zyrtec UCB z lekarzem. Niemniej jednak większość z nas może po niego sięgnąć bez przeszkód, gdy tylko poczujemy, że dopada nas alergia. Zyrtec UCB możemy kupić w aptece zarówno stacjonarnej, jak i internetowej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO