Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: Benedykt XVI był obrońcą prawdy

czwartek, 05 stycznia 2023 07:48 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Jan Piotrowski: Benedykt XVI był obrońcą prawdy
Biskup Jan Piotrowski: Benedykt XVI był obrońcą prawdy
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W dniu pogrzebu Ojca Świętego Benedykta XVI (5 stycznia) Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawił Mszę Świętą przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej w intencji zmarłego papieża.

W swojej homilii, Pasterz Kościoła kieleckiego nawiązał do życia Ojca Świętego:

– Nadzieja w życiu papieża Benedykta pozwalała mu sięgać znacznie dalej niż ludzkie spojrzenie. To było wówczas, gdy doznał różnych upokorzeń, jak chociażby wtedy, gdy jego właśni biskupi nie podali mu ręki podczas wizyty w Niemczech, kiedy oskarżano go i pisano o nim źle. On jednak, w swojej pokorze pełnej nadziei, z dyskretnym uśmiechem zawsze wszystko przebaczał, zawsze myślał tylko, aby głosić Jezusa Chrystusa – mówił Biskup Kielecki.

– Prowadził ludzi do Boga, który przemawia i przekazuje nam Swoją miłość, aby człowiek miał życie w obfitości. Zawierzył siebie Bogu, który jest miłością i tą miłością żył na co dzień. Imieniem tej miłości jest także prawda, bowiem tam gdzie jest prawda, wszystko ma sens. Bronił tej prawdy wszedzie, gdzie to było możliwe. Rozpoznając łaskę powołania szedł wiernie za swoim Mistrzem i Panem –

Posłuchaj całej homilii:

Pogrzeb papieża Benedykta XVI odbędzie się dziś (5 stycznia) o godzinie 9.30.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO