Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski do niewidomych: Odkupieńcza miłość Boga ogarnia każdego człowieka

czwartek, 14 października 2021 10:13 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Jan Piotrowski do niewidomych: Odkupieńcza miłość Boga ogarnia każdego człowieka
Biskup Jan Piotrowski do niewidomych: Odkupieńcza miłość Boga ogarnia każdego człowieka
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Niezależnie od fizycznej kondycji i stanu zdrowia człowiek pozostaje człowiekiem – mówił biskup kielecki Jan Piotrowski podczas Mszy Świętej w przeddzień Międzynarodowego Dnia Białej Laski.

Eucharystia została odprawiona w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Kielcach. Wzięli w niej udział członkowie kieleckiego koła Polskiego Związku Niewidomych. W swojej homilii, Pasterz naszej diecezji przypomniał o najważniejszym obowiązku każdego chrześcijanina.

– Niezależnie od fizycznej kondycji i stanu zdrowia człowiek pozostaje człowiekiem. Jeden z pierwszych prezydentów Republiki Środkowoafrykańskiej mówił, że człowiek to człowiek. Każdego człowieka ogarnia odkupieńcza miłość Boga. Tych, którzy dzięki łasce Chrztu Świętego są uczniami Jezusa Chrystusa i podążają za nim codziennymi drogami życia wyróżniać ma tylko jedno i tylko tego Jezus oczekuje od każdego z nas: „Po tym poznają, żeście uczniami Moimi, jeśli się będziecie wzajemnie miłowali”. Ta prawda przestała być oczywista, bo nawet chrześcijanie nie żyją tą prawdą. Ile dziś jest nienawiści, zazdrości, jadu, fałszu, obmów – ta lista jest bardzo długa. Zrozumienie Bożej prawdy, która jest niezmienna jest czytelnym znakiem dojrzałości wiary i zaufania Bogu, który jest Miłością.

Posłuchaj całej homilii:

Członkowie kieleckiego koła Polskiego Związku Niewidomych podkreślają, że choć zmagają się z licznymi przeciwnościami, to jednak nie załamują się.

– Zawsze są jakieś problemy, choćby dlatego, że słabiej się widzi. Trudniej jest gdzieś przejść, czy coś zrobić i trzeba prosić o pomoc, ale nie jest źle. Myślę, że w porównaniami  z poprzednimi latami sytuacja osób niewidomych i słabowidzących  jest lepsza, choć wszystko skomplikowała pandemia. Dzięki naszemu kołu możemy się jednak zintegrować i to dodaje sił w życiu – mówi pani Janina.

Międzynarodowy Dzień Białej Laski obchodzony jest co roku 15 października. Został po raz pierwszy ogłoszony przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Lyndona S. Johnsona 15 października 1964 roku. a oficjalnie ustanowione pięć lat później.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO