Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: Jezus to Błogosławiony Król Chwały

czwartek, 01 grudnia 2022 07:51 / Autor: Łukasz Czerwiak
Biskup Jan Piotrowski: Jezus to Błogosławiony Król Chwały
Biskup Jan Piotrowski: Jezus to Błogosławiony Król Chwały
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Centrum Duszpasterskie „WESOŁA54” w radosnym klimacie przygotowuje się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Od poniedziałku do soboty licznie zgromadzenie wierni uczestniczą w roratach, którym przewodniczą zaproszeni goście. Pierwszego grudnia na „Wesołej” modlił się biskup Jan Piotrowski.

Tematem tegorocznych kazań roratnich są kolejne wezwania „Litanii do Imienia Jezus". Biskup Kielecki przytoczył tytuł Chrystusa – Błogosławiony Król Chwały.

– Pochodzi on z Psalmu 24 oraz ksiąg pierwszego przymierza. Ten Król Chwały nie jest monarchą i tyranem, ale jedynym odkupicielem człowieka. Zawsze przychodzi w Imię Pańskie. Jego zwycięskim sztandarem jest pokój w niebie i chwała na wysokościach. Podejmujmy, więc ten sztandar i nieśmy go, jako świadectwo wiary przez te adwentowe dni – mówił.

Posłuchaj całej homilii:

Przypomnijmy, że Centrum Duszpasterskie „WESOŁA54” powróciło do inicjatywy sprzed pandemii. Od poniedziałku do soboty, o godzinie 6:30, sprawowana jest Eucharystia tylko przy świetle świec, którym towarzyszą starodawne pieśni i tradycyjne Rorate caeli. Po liturgii wierni zjedli wspólne śniadanie.

Roraty012222

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO