Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: Kościół broni rodziny zgodnie z Bożym zamysłem

piątek, 10 września 2021 20:19 / Autor: Wojciech Dudkowski
Biskup Jan Piotrowski: Kościół broni rodziny zgodnie z Bożym zamysłem
Biskup Jan Piotrowski: Kościół broni rodziny zgodnie z Bożym zamysłem
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Wieczorną Mszą świętą w kieleckiej katedrze rozpoczął się kolejny rok formacyjny wspólnoty Domowego Kościoła, wchodzącej w skład Ruchu Światło-Życie. Eucharystii przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski.

W homilii biskup mówił o znaczeniu domu i rodziny w życiu człowieka:

- Dom rodzinny ciągle nas przytula swoimi wspomnieniami, miłością rodzicielską, relacjami z rodzeństwem i przeżytymi dziecięcymi przygodami. Także Jezus w swojej działalności odwiedził wiele domów: bywał u swoich przyjaciół w Betanii, wszedł do domu Zachariasza i apostoła Piotra, nie pominął domu Jaira, uzdrawiając jego córkę. Oczywiście tych przykładów na kartach Ewangelii jest dużo więcej – powiedział.

Pasterz naszej diecezji odniósł się także do pozycji rodziny we współczesnym świecie:

- Rodzina oraz małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety są zohydzane i kwestionowane we współczesnym świecie. Kościół zgodnie z Bożym zamysłem broni ich i umacnia sakramentem małżeństwa. Gdyby ustąpił i przystosował się do współczesnej ideologii, byłby to wielki dramat dla ładu naturalnego w świecie – zaznaczył.

Biskup mówił także o ewangelizacyjnej misji wspólnoty Domowego Kościoła:

- Jako żywa gałąź ruchu Światło-Życie pomaga małżonkom oraz rodzinom, żyjącym w sakramencie małżeństwa, czerpać z łaski i mocy tego sakramentu. Uczy ich nim żyć i celebrować w codzienności. W tej rzeczywistości konieczna jest sakramentalna obecność łaski Bożej, a także modlitewna obecność Jezusa i jego objawionego słowa. To właśnie z tych źródeł wyrasta autentyczne świadectwo wiary, mające ewageliczny smak soli i piękno światła – podkreślił.

Wysłuchaj całej homilii:

Wspólnota Domowego Kościoła to gałąż Ruchu Światło-Życie, założonego przez ks. Franciszka Blachnickiego. Skupia się na formacji małżeństw. Członkowie Domowego Kościoła zobowiązują się m. in. do wspólnej modlitwy w domach, uczestnictwa w rekolekcjach małżeńskich oraz do pracy nad właściwymi relacjami pomiędzy małżonkami.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO