Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski modlił się za pielgrzymów

wtorek, 05 stycznia 2021 08:45 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Jan Piotrowski modlił się za pielgrzymów
Biskup Jan Piotrowski modlił się za pielgrzymów
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Biskup kielecki Jan Piotrowski odprawił dziś rano Mszę Świętą w intencji pielgrzymów Diecezji Kieleckiej uczestniczących w nocnych czuwaniach na Jasnej Górze. – Łączymy się wszyscy w braterskiej i siostrzanej modlitwie – mówił pasterz naszej diecezji.

Eucharystia została odprawiona przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej w bazylice katedralnej. Biskup Jan Piotrowski przypomniał, że chrześcijanin powinien stale naśladować Chrystusa.

– Szukajmy Jezusa i podążajmy za Nim, ponieważ On ma najlepszą ocenę naszego życia, widzi w nas to co piękne, szlachetne i dobre. Tak jak dostrzegł to w życiu Natanaela – tłumaczył biskup kielecki, który zachęcił do modlitwy w czasie pandemii.

– Sięgajmy oczyma wyobraźni i solidarności naszej wiary do tych trudnych sytuacji związanych z koronawirusem, do służby zdrowia, do tych wszystkich, którzy cierpią z powodu tej epidemii – dodał.

Msza Święta sprawowana była w intencji pielgrzymów Diecezji Kieleckiej uczestniczących w nocnych czuwaniach na Jasnej Górze.  –  Niestety, te czuwania zostały odwołane, ale łączymy się wszyscy w braterskiej i siostrzanej modlitwie, pozdrawiając Jasnogórską Matkę Zawierzenia.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO