Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski modlił się za pracowników Krajowej Administracji Skarbowej

czwartek, 29 września 2022 15:48 / Autor: Wojciech Dudkowski
Biskup Jan Piotrowski modlił się za pracowników Krajowej Administracji Skarbowej
Biskup Jan Piotrowski modlił się za pracowników Krajowej Administracji Skarbowej
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

–  Zasady etyki celno-skarbowej brzmią ewangelicznie, a jako prawo pozytywne obejmują wszystkich bez wyjątku, wierzących i niewierzących. Są nimi praworządność, uczciwość, profesjonalizm, godność, współpraca, odpowiedzialność i bezstronność – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas mszy świętej z okazji wojewódzkiego Święta Krajowej Administracji Skarbowej w kieleckiej bazylice katedralnej.

Biskup w swojej homilii nawiązał do słów Jezusa z kart Ewangelii świętego Mateusza „Oddajcie więc cesarzowi to, co jest cesarskie, a Bogu to, co boskie”

–  Ta uwaga nie jest wytrychem podatkowym, aby zaspokoić jednych i drugich, ale jest przesłaniem dla człowieka, żyjącego w konkretnej rzeczywistości obyczajowej, kulturowej, religijnej i politycznej. Dziś jedni chcą widzieć w tym argument za potrzebą rozdziału instytucji religijnych od świeckich. To przesłanie jest uniwersalne i przypomina, że Chrystus jako Pan i Odkupiciel nie przyszedł na świat, aby zmieniać panujący porządek sprawiedliwości, ale przeciwnie – przez wiarę w Jezusa Chrystusa sprawiedliwość ma zostać w pełni zachowana – podkreślił biskup.

Pasterz wspomniał także o tym, że jeden z Apostołów, Mateusz, był z zawodu celnikiem.

–  To wydarzenie dało okazję, aby  podobni Mateuszowi, znienawidzeni poborcy  podatków i publiczni grzesznicy, byli gośćmi w domu celnika i mogli zasiąść obok Jezusa. Dla Boskiego Mistrza nie byli ówczesnymi pariasami, ale tymi, którzy potrzebowali wewnętrznego uzdrowienia, którego mogło dokonać tylko Boże Miłosierdzie.

Posłuchaj całej homilii:

Po Eucharystii biskup, podczas uroczystości na placu przed Dawnym Pałacem Biskupów Krakowskich poświęcił sztandar Izby Administracji Skarbowej w Kielcach. Relacja i zdjęcia z tej części obchodów dostępne są tutaj.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO